Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Recenze prodeje Zpět na diskusi

  česneková sadba

  5. 10. 12:42 Zakladatel vlákna: Miroslav Fiala
  I já se musím přidat s pochvalou pro Kozákovi. Sadbu jsem obdržel v pořádku (pouze jeden stroužek jsem vyhodil pro mechanické poškození). Rozdruženo, namořeno v sulce, záhon pro výsadbu je zrytý a ošetřený dusíkatým vápnem. Teď pouze doufat, že příroda pomůže a příští rok bude dobrá sklizeň.
  5. 10. 14:59 Jan Kozák ml.
  Děkujeme za pochvalu, pane Fialo. Všem, kdo se podíleli na produkci a expedici sadby, udělá radost.

  Poděkování

  4. 7. 16:18 Zakladatel vlákna: Vlastislav Ponikelský
  Dobrý den!
  Chci poděkovat všem co se zasloužili o česnek Kozák. Sám mám menší záhon na cca 200 ks, ale jsem spokojen. Jezdil jsem si pro sadbu první sobotu v září k Vám,  ale nyní to nevychází/v důchodu málo času/. Proto si sadbu objednávám a jsem velmi spokojen. Vloni jsem měl i balíček a urodilo se vše  na 80 procent. Krom toho Vekanu cca 100 a je moc pěkný a chutný. Tady nad Davli v Okrouhlu se moc česneku nedaří, ale mám vždy od Vás novou sadbu a hlavně bez zbytečných "caviků", vše je v pohodě,objednání, popřípadě změna obj., doprava a hlavně výsledek. Sklízel jsem všech 8 druhý 2.7.19 a i sousedi pochvalují pěknou úrodu. Je to takový potěšení pro mě, ale díky Vám.

  Poděkování

  1. 7. 17:07 Zakladatel vlákna: Karel Kalaš
  Děkuji Panu Kozákovi za rady jak pěstovat česnek. Letošní úroda je mimořádná.
  Brněnská úrodaBrněnská úroda

  Poděkování za sadbu

  24. 9. 2018 8:49 Zakladatel vlákna: Karel Richter
  Zdravím rodinu Kozáků a chci tímto poděkovat za sadbu (Jovan, Havel). Sadba naprosto v pořádku, ze 17 kg sadby jsem vyřadil pouze 2 mechanicky poškozené stroužky. Palice sice menší, ale stroužky velice pěkné. Děkuji a budu se těšit na úrodu.
  25. 9. 2018 20:07 Václav Kozák
  Dobrý den, pane Richtere, moc nás těší, že jste se sadbou od nás spokojen a přejeme mnoho úspěchů nejen při pěstování česneku.

  Poděkování!

  19. 9. 2018 15:04 Zakladatel vlákna: Vlastislav Ponikelský
  Včera mi přišel balíček s 16 cibulemi VEKANU a dárkový balíček 8druhů.
  Jsem moc spokojen, vše bylo kvalitní a hnedle to namáčím v sulce a těším se na výsledky. Pane Kozák, ještě jednou Vám i ostatním okolo Vás děkuji! Fajn práce, obal, výběr, doprava.
  p.s. Mohlo by to být všude.

  S pozdravem Vlastislav Ponikelský
  25. 9. 2018 20:10 Václav Kozák
  Dobrý den, pane Ponikelský, děkujeme za pochvalu a zpětnou vazbu. Jsme rádi, že naše snaha dělat práci co možná nejlépe má smysl a je zákazníky oceněna.

  Dodavka sadby

  11. 9. 2018 20:35 Zakladatel vlákna: Richard Bily
  Dobry den , dnes me byl dorucen sadbovy cesnek Slavin II a musim chvalit a i pres suchy rok je peknejsi nez loni tak ze dekuji a tesim se na to az pujde do zeme takovou sadbu je radost sazet.
  12. 9. 2018 0:33 Novák Ladislav
  Dobrý den.V lonském roce jsem si též objednal Slavin.Vše v pořádku.Letos už budu sázet svůj.
  12. 9. 2018 19:15 Richard Bily
  Když mohu porovnat Slavín loni a letos tak vubec nelituji ze jsem si objednal novou sadbu je o sto procent lepsi než loni
  13. 9. 2018 20:23 Richard Bily
  Prave delim nasledne dodany Havran a i pres drobnejsi cibule je pekny a nemohu si stezovat sadba odpovida prubehu pestitelskeho roku pod zavlahou bude ok

  Záhorský 2?

  28. 5. 2018 9:59 Zakladatel vlákna: Stanislav Hanzlicek
  Dobrý den všem česnekářům.Měl  bych dotaz na pana Kozáka.V loňském roce jsem byl nucen reklamovat sadbu.Reklamace vyřizoval Váš syn a vše proběhlo k vaší česti rychle a hladce.Byl jsem také ujištěn,že novou sadbu jste kontrolovali přímou u vás na pracovišti a také jsem byl s dodaným materiálem velice spokojen.Drobný problém jsem objevil až nyní.Všechny rostliny bez výjjimky "Záhorského 2" jsem teď odhlávkoval!Mají o poznání užší listy,než třeba Vekan,nebo Havel,jsou světlejší a velmi vysoké.Marně se snažím přijít na to,která odrůda by to mohla být a jak je možné,že vůbec mohlo dojít k záměně.Ani trochu se nezlobím,je to nádherný česnek a zřejmě na mém záhonku velmi prospívá.Jen jsem zvídavý.Dokázal byste určit odrůdu jen z porostu,nebo budu muset počkat do sklizně?Díky S.Hanzlíček.
  28. 5. 2018 16:30 Jan Kozák
  Z porostu bych odrůdu určil, ale musel bych v něm být. Z fotek se to těžko poznává.
  28. 5. 2018 18:00 Stanislav Hanzlicek
  Díky.Počkám tedy do sklizně.

  Poďakovanie a Prianie

  24. 12. 2017 12:27 Zakladatel vlákna: Igor Macúš
  Ďakujem rodine Kozákových, za všetko čo robia pre zachovanie
  poctivého cesnaku a za trpezlivosť v diskusii a želám im ako aj Vám Vážený
  pestovatelia pokojné  prežitie Vianočných
  sviatkov.

  Do Nového roku prejem pohodu a peknú úrodu a v diskusii
  menej opakujúcich sa otázok k rovnakej téme ;)

  IgoR
  24. 12. 2017 15:44 Jan Kozák
  Děkujeme za přání. Vám i všem ostatním česnekářům přeji do nového roku hodně lásky. Ať ji umíme dávat i brát celými hrstmi.

  Poděkování, dostupnost sadby odrůdy Mirka

  11. 10. 2017 15:34 Zakladatel vlákna: Václav Kozák
  Vážení zákazníci,
  děkujeme Vám za obrovský zájem o naši česnekovou sadbu. Jen díky Vaší podpoře rozesíláme každý rok tisíce objednávek. Rozhodli jsme se oslavit odeslání 10 000. objednávky tím, že jsme neplánovaně uvolnili omezené množství odrůdy Mirka, jejíž sadbu jsme neuváděli do oběhu více než 5 let. Jedná se o unikátní odrůdu vhodnou pro všechny česnekové nadšence. Cibule této odrůdy nebývají sice příliš velké (dorůstají obvykle průměru okolo 5 cm), zato však mají dlouhou skladovatelnost a vynikající ušlechtilou ostrou chuť. Věříme, že jedinečná možnost obohacení sortimentu česneku na Vaší zahrádce o odrůdu Mirka mnohé z Vás potěší.
  12. 10. 2017 14:05 Ladislav Holeček
  Dobrý den, lze si objednat cca. 20kg?
  13. 10. 2017 12:16 Václav Kozák
  Vážený pane Holečku,
  k dispozici jsou pouze odrůdy a balení, která jsou aktuálně v objednávkovém formuláři.

  Pochvala

  10. 10. 2017 19:31 Zakladatel vlákna: Jitka Toniniová
  Dobrý večer. Dnes jsem rozloupala 4 kg od Vás dodaného Havla. Musím smeknout, protože z celého množství  pouze jeden podezřelý stroužek. To je více než skvělé! Nádherná sadba. Děkuji a přeji mnoho spokojených zákazníků.
  13. 10. 2017 12:15 Václav Kozák
  Vážená paní Toniniová,
  děkujeme za pochvalu. Moc nás těší, že jste s naší sadbou spokojena. Přejeme mnoho úspěchů nejen při pěstování česneku.

  Sadba

  3. 10. 2017 21:13 Zakladatel vlákna: Jan Urbánek
  Dobrý den. Je to kvalitní sadba?
  Vekan
  3. 10. 2017 22:22 Stanislav Hanzlicek
  Dobrý den pane Urbánek.Jestliže jste,podle etikety na balení,v minulém roce odhalil v pětikilovém balení čtyři,napohled mechanicky poškozené stroužky,tak ANO.Je to kvalitní sadba.Dokonce pozoruhodně kvalitní.Jestliže se ale ptáte konkrétně na tyto čtyři stroužky,tak ty já bych nesázel,ale okrojil a natřel na topinky.Nechápu ale Vaše roční otálení s tímto dotazem.
  4. 10. 2017 7:29 Jan Urbánek
  Dobry den. Ne to bylo cele baleni. A panu Kozaku jsem posilal fotky a řikal že by oba krajové vyhodil a zbytek sazel. Tak jsem pulku vyhodil a zbytek zasadil. A vysledek ten stejmy. Dekuji.
  4. 10. 2017 13:42 Jan Kozák ml.
  Pane Urbánku, pokud Vám odborník napsal, že ty cibule můžete nasázet, neměl jste je vyhazovat. Promiňte, ale domnívat se, že podle vzhledu můžete stanovit „sadbovou kvalitu“ materiálu je naivní a lehce domýšlivé. To totiž bez specializované laboratoře a znalosti historie odrůdy (doby od udržovacího šlechtění) nesvede ani expert.

  Když si projdete diskusi, zjistíte, že většina skvrn na stroužkách je fyziologického původu patrně způsobená nedostatkem železa. Podobně jako když nasadíte stroužek vzhůru nohama, vytvoří „fajfku“, avšak po přesazení v další generaci tato vada při správné orientaci nevznikne. Stejně tak nasazení česneku, u kterého expert určí jinou fyziologickou vadu, nemá na výskyt této vady vliv to, zda se v předchozí generaci vyskytovala.

  Pokud jste reakci prodejce nepovažoval za přesvědčivou, měl jste materiál reklamovat. V takovém případě by totiž prodejce buď musel produkt nahradit, nebo prokázat, že zboží není závadné. Místo toho jste kvalitní sadbu zlikvidoval.

  Jak jsem se informoval, byl jste nedávno upozorněn, že domnělou vadu sadby reklamovat nelze z následujících důvodů:
  1) Datum použitelnosti vypršelo téměř před rokem. Podle občanského zákoníku jste povinen vadu reklamovat bez zbytečného odkladu poté, co jste ji zjistil. Což jste neudělal.
  2) Domněle vadný materiál jste zlikvidoval. Vinou toho nelze prokázat, zda skutečně vadný byl, či nikoliv.
  3) Snažíte se reklamaci uplatnit u jiného subjektu, než u kterého jste zboží nakoupil. Mezi Vámi a Václavem Kozákem je stejný obchodní vztah jako mezi Vámi a náhodným kolemjdoucím na ulici – žádný.
  4) Pokud provádíte reklamaci, musíte k tomu využít prostředky, které jsou k tomu určené, a dát svůj úmysl najevo. Dotaz: „Je to kvalitní sadba?“ se jako zahájení reklamačního procesu chápat nedá. Dotazy týkající se konkrétní objednávky (kam patří i reklamace) nejsou v diskusi povolené. Diskuse je určená k poradenství.

  Navzdory tomu všemu Vám bratr před několika dny velkoryse nabídl, že Vám na vlastní náklady kilo nebo dvě zašle. Jinými slovy: přestože jste patrně vyhodil kvalitní sadbu, kterou jste nakoupil u někoho jiného, byl ochotný Vám věnovat 600 Kč (zboží + doprava + práce na nesystémovém vyřízení balíku). To jste odmítl. Bohužel.
  4. 10. 2017 8:38 Jan Urbánek
  Dobry den, ja chci jen to co jsem si zaplatil,zdravou a neposkozenou sadbu. Prilozim fotku uz moje vypestky. Vekan (spatne) a potom take sadba od vas uz druhym rokem slavin a havran. Dekuji.
  Vekan
  4. 10. 2017 10:53 Stanislav Hanzlicek
  Ještě jednou dobrý den pane Urbánek.Nechci se Vás nějak dotknout,ale myslím si,že hledáte chybu na špatném místě.Jestliže zasadíte nekvalitní stroužky česneku,tak Vám buď nevyroste nic,nebo se nedostatky projeví už během vegetace a takový česnek je třeba ihned ze záhonu odstranit.Ve Vašem případě to ale vypadá na napadení vlnovníkem až po sklizni.Třeba vlivem podtržení,nesprávného sušení,nebo prostě špatným uskladněním.Zkuste se napřed zamyslet nad tímto.

  clonoplus

  25. 9. 2017 19:25 Zakladatel vlákna: Miroslav Fiala
  Dobrý den, minulý týden v pondělí jsem obdržel objednaný sadbový česnek. Klobouk dolů, z cca 2 kg sadby jsem vyřadil pouze 2 stroužky Záhorského II. To je poděkování šlechtitelům a odpověď na stížnosti, které zde proběhly. Existuje přece něco jako reklamační řád! A paní Aurerová, neobviňujte někoho za vlastní chyby. Je naprosto jasné, že čím menší balení, tím vyšší cena. A že jste zaspala termín objednávky, to není vina pana Kozáka. A teď konečně k mému dotazu. Našel jsem v podstatě čtyři možnosti použití prostředku Clonoplus.
  1. Zálivka při výsadbě (jak ji připravit?)
  2. Zálivka na jaře (dtto)
  3. Vytvořit suspenzi a promíchat v plastové nádobě se sadbou a po oschnutí sázet
  4. Namočit stroužky ve vlažné vodě, po částečném oschnutí promíchat s přípravkem a ihned sázet
  Jsem laik, který způsob by jste doporučil Vy?
  Děkuji za radu a omlouvám se za ten úvod.
  M.Fiala
  25. 9. 2017 22:32 Mácha Zdeněk
  Musím souhlasit,co jste napsal.Není to férové jednání od paní Auerové,když byla seznámena s cenou a přesto si sadbu objednala.Místo své chyby to svede na pana Kozáka.Nechápu toto jednání.,když měla možnost objednávku zrušit.
  26. 9. 2017 21:00 Jan Kozák
  K dotazu pana Fialy:
  Z uvedených možností bych sám použil tu čtvrtou, tedy mokré stroužky promíchat se suchým přípravkem. A pokud bych chtěl česnek hodně rozmazlovat, pak bych ho ještě na jaře (spíš v předjaří) zalil roztokem Clonoplusu v množství 2 - 4 g přípravku na 10 m2, na množství vody nezáleží. Toto opatření bych udělal hned ráno a po oschnutí rostlin bych celou plochu uvláčel.
  26. 9. 2017 20:38 Josef Stieranka
  Loni jsem před výsadbou "obaloval" namočené stroužky v Gliorexu a na jaře dělal zálivku Clonoplusem. Příprava rozmíchat v konvi a polít řádek. Musím říci že se to osvědčilo a vyhodil jsem cca 10rostlin během vegetace jinak se sklerocia neprojevila. Letos dle zde dostupných rad uvažuji o obalení stroužků Clonoplusem místo Gliorexu. Pokud má někdo více zkušeností, prosím sem s nimi.
  7. 10. 2017 17:32 Richard Bily
  Dobrý den , letos Záhorskÿ ll je pekny , Slavin byl o dost horší , a ze zkušebni krabičky byly nejlepší Havel a Havran 

  Dodatek k článku v Zahrádkáři pro říjen 2017.

  25. 9. 2017 18:20 Zakladatel vlákna: Filounek Jaroslav
  Dobrý den pane inženýre. Se zájmem jsem si přečetl Váš článek , moc se mě líbil. Zvláště pak pasáž o chuti česneku a českém zákazníkovi. Chtěl bych však dodat, proč nikdo nic nedělá ( vláda, ministr zemědělství ) proti dovozu a nabízení v obchodě sadbového česneku francouzského původu vypěstovaný v Holandsku???? Na požádání zašlu firmu, která jej nabízí. Myslím si, že je to přinejmenším znevažování lidí a firem, a Vaší práce především, kteří šlechtí a pěstují kvalitní český česnek. Nakonec Vám chci poděkovat za sadbový česnek Havran, který dnes dorazil. Nemohu si stěžovat. Držím Vám palce a přeji hodně dalších úspěchů jak v osobním tak i pěstitelském životě. S pozdravem Česneku zdar.
  1. 10. 2017 10:45 Václav Kozák
  Vážený pane Filounku,
  v EU je volný trh, tudíž nemůže nikdo zakázat dovoz zboží z ostatních členských zemí. Je jen na obchodnících, zda dají přednost tuzemské sadbě a tím i podpoří české zemědělce a další pracovníky, kteří se podílí na produkci sadby, nebo jestli dají přednost levnému dovozu, kde si mohou dát výrazně vyšší marži. Hlavní vliv na tom však mají zákazníci, kteří často hledí jen na cenu zboží. Bohužel podmínky v zemědělství nemají všichni stejné. V některých státech získávají zemědělci  vysoké dotace a plně mechanizovanou mají nejen výsadbu a sklizeň česneku, ale i posklizňové opracování, tudíž podíl lidské práce je na jejich produktu minimální. Z toho důvodu jsou schopni vyvážet hotový produkt za cenu, za kterou by nebyli čeští zemědělci schopni česnek často ani sklidit. Tento problém se však netýká jen česneku.

  kvalita sadby

  25. 9. 2017 12:41 Zakladatel vlákna: miroslav cagášek
  Velmi  mě mrzí, když , dlouhodobě  používám Vaši sadbu a v případě, letos ne úplně vydařeného roku kupuji od Vás sadbu v množství 8ks, a z toho je  jedna hlava evidentně z minulého roku/shnilá/ .Doufám, že se jedná o náhodný zkrat při balení této šarže  Havran 7-O124-90065 "S".      Děkuji MIC                                                                                                                      
  25. 9. 2017 15:46 Mácha Zdeněk
  Dobrý den.Proč toto neřešíte emailem,ale zde v diskusi.
  25. 9. 2017 18:06 Filounek Jaroslav
  Vážený pane, nejen že souhlasím s panem Máchou, ale také Vám doporučuji změnit dodavatele. V našem městě prodávají sadbu 16-ti cibulí o váze 740 g jedné nejmenované firmy za pouhých 353.- kč. Bydlím v Hrušovanech nad Jevišovkou. Přeji pohodový nákup. Filounek Jar.
  27. 9. 2017 16:51 Jan Kozák ml.
  Pane Cagášku, vaše určení problému není zcela správné. Lze s jistotou vyloučit, že by v zaslaném materiálu mohla být přimíchána cibule z loňského roku. Už z technologického hlediska je to nemožné – materiály z různých let se nemají šanci potkat. Z ekonomických důvodů se jedná o nesmysl – levněji by vyšlo ten česnek vyhodit, než ho složitě celý rok skladovat a pak přimíchávat, je nutné si uvědomit, že se jedná o ruční práci, která je drahá. A to ani nemusíme uvažovat o tom, že případné reklamace jsou velmi nákladné. Žádný producent by tohle neriskoval.
  Třetí důvod je logický – o Havran je velký zájem a loni ho byl nedostatek, jak se můžete přesvědčit v rok staré diskusi. Proč by měl mít někdo zájem na tom ho rok skladovat, když ho mohl s menšími náklady výhodně prodat loni na podzim, v zimě, případně i letos na jaře?
  Ač má Havran dlouhou skladovatelnost, rok starou cibuli by rozlišil i naprostý laik. Je tedy vyloučené, že by to někdo přibalil omylem (výše jsem uvedl důvody, proč by ho ani neměl kde vzít). Takové balení by tedy bylo neprodejné.
  Když se nad tím zamyslíte, jistě mi dáte za pravdu, že ta cibule rok stará být nemůže.

  Cerifikovaná sadba

  15. 9. 2017 21:09 Zakladatel vlákna: Polanský Stanislav
  Dne 15.9.2017 mě od vás došla zásilka sadbového čeneku .Takový česnek nemůžu hodit ani do kopostu viz. foto.Jsem velice sklamán (certifikovanou sadbou).Přes půlku sadby je napadená atd. to je vaše vizitka pane ing.Kozáku !
  HavranStaník
  16. 9. 2017 10:37 Stanislav Hanzlicek
  Vážený pane Polanský.
  Vizitkou pana ing.Kozáka je to,že "český česnek" ještě vůbec existuje a že si můžeme vybrat z tolika kvalitních odrůd!Pan Kozák je možná trochu vinen svou benevolencí vůči smluvním pěstitelům,kterým ovšem nemůže stále koukat pod ruce a kontrolovat,jaký česnek jeho jménem prodávají.Nevím,zda je možné tyto kontroly zpřísnit,nebo nekvalitní sadbu sankcionovat.To nemění ovšem nic na tom,že tyto situace je slušností řešit podle reklamačního řádu na příslušném emailu a ne v poradenské diskuzi.Veřejně totiž obviňujete někoho,kdo za nic nemůže.Věřím,že oficialní cestou bude Vaše reklamace kladně vyřízena a budete spokojen,stejně jako tisíce dalších zákazníků.
  16. 9. 2017 12:26 Mácha Zdeněk
  Přesně tak.Od toho není tato diskuze,ale email.A pane Polanský,a co je Vaše vizitka?Že se nestydíte takhle napadat pana Kozáka
  16. 9. 2017 12:58 Martin Čech
  Dle mého názoru si myslím, že i toto právě sem patří, 7.9. mi byla poslána(sadba) certifikovaného česneku, která se tak nedá nazvat, Pan Ing. Kozák by si měl uvědomit že je dlouholetý šlechtitel česnekové sadby a měl by si POŘÁDNĚ kontrolovat své smluvní partnery a pěstitele, protože to co se tady poslední dva- tři roky děje už není normální. Vždy jsem se těšil jaký krásný česnek mi od pana Kozáka dorazí,ale už tomu tak není, proto jsem si zcela jist, že budu kupovat sadbu u konkurence, kde mi česnek příjde, každý rok stejný. Za mě velké zklamání celému týmu K-cesnek.cz . Neberte to jako napadání ,ale když si objednám sadbu za nemalé peníze,tak chci aby nějak vypadala.
  16. 9. 2017 13:47 Stanislav Hanzlicek
  Jen pro upřesnění.Zastal jsem se pana Kozáka,přestože jsem také reklamoval sadbu od "něj".Až poté jsem si všiml,že pan Polanský má na znehodnocené sadbě stejné číslo šarže,jako jsem měl já.Konkrétně 7-0124.......Zbylé čísla pravděpodobně označují jen kód konkrétního produktu.A jestli se nemýlím,tak pod touto šarží je třeba hledat skutečného viníka.Nicméně to nemění můj názor,že toto sem nepatří.Možná by tomuto webu prospěla kolonka RECENZE.Pro ty,kteří mají potřebu svůj názor ventilovat veřejně.Zde v diskuzi se máme ptát,radit si a předávat zkušenosti.
  17. 9. 2017 16:30 Václav Kozák
  Vážený pane Hanzlíčku,
  děkujeme Vám a obrovsky si ceníme Vaší podpory.
  Stejný
  začátek čísla partie (7-0124-9) není náhodný, ten je stejný pro všechny
  letošní partie česnekové sadby našich odrůd (označují rok výroby, kód distributora, číselné uznačení plodiny), ona zbylá čísla odlišují konkrétní
  smluvní pěstitele a odrůdy. Při reklamačním procesu proto budeme chtít
  zjistit právě ta poslední 4 čísla, čímž identifikujeme původ sadby a
  konkrétního pěstitele a ostatní pracovníky, které budou kvůli své
  nepozornosti sankciováni.
  Děkujeme Vám, že se snažíte směřovat
  diskusi do témat, ke kterým je určena, tedy k poradenství a předávání
  zkušeností. Tutu diskusi sleduje a odpovídá v ní hlavně pan Ing. Jan
  Kozák, který zde uplatňuje své bohaté odborné znalosti. Nepodílí se však
  již na expedici česnekové sadby, proto také nemůže vyřizovat reklamace.
  Prosím proto všechny, aby pokud chtějí vyřešit reklamaci věcně, zaslali
  ji na e-mail objednavky@cesnek.cz.
  22. 9. 2017 14:16 Marie Dreslerová
  Vážený pane Hanzlíčku,
  kdyby se Vám pokazil telefon, vy byste jel do Číny jej reklamovat??? (pardon za zjednodušení)
  Každopádně podnikat v zemědělství či pěstitelství, kdy jste závislí hlavně na NEOVLIVNITELNÉM počasí určitě není lehké. A jsem ráda za ty, kteří tuto práci ještě dělají. Ale za své peníze také očekávám určitou kvalitu (neplatím falešnými penězi). A pravdou je, že za poslední 2roky kvalita sadbového česneku klesá oproti ceně. Takže by mě zajímalo, kdo za to nese zodpovědnost (pěstitel, kontrolní úřad co vydává a uznává sadbu či člověk, který má ve štítku jméno a razítko). Rytíř Don Quijote de la Mancha - do práce!!!
  25. 10. 2017 12:07 Jan Kozák ml.
  Vaše vyjádření, paní Dreslerová, není zjednodušením, nýbrž absurdním argumentačním klamem. Nikdo po nikom nechce, aby reklamovaný materiál někam vozil. Natož tisíce kilometrů, proboha. Pan Hanzlíček má pochopitelný zájem na tom, aby dotyčný záležitosti ohledně své objednávky řešil prostřednictvím tomu určeného e-mailu nebo telefonu, ne na diskusi, kterou podobné příspěvky zaplevelují.
  Vaše tvrzení, že se poslední 2 roky kvalita sadbového česneku klesá oproti ceně je smyšlené. Nemáte k dispozici žádný údaj, kterým byste mohla takový výrok podložit. Naopak z našich údajů vyplývá, že je tomu přesně naopak.
  17. 9. 2017 16:25 Václav Kozák
  Vážený pane Polanský,
  je nám líto, že jste s naším produktem
  zklamán, není naším cílem zasílat vám, našim věrným zákazníkům,
  poškozenou sadbu česneku. Snažíme se pohlídat celý ten dodavatelský
  řetězec od smluvního množitele, přes balírnu do kusových balení až po
  skupinu, která zpracovává jednotlivé objednávky. Po všech vyžadujeme
  maximální nasazení a kontrolu materiálu, se kterým pracují. Kontrolovat
  to musíme ve všech fázích zpracování, protože mnoho příznaků se objevuje
  postupně, třeba až po zabalení do kusových balení. Bohužel ne vždy se
  nám vše podaří pohlídat.
  Omluva patří i všem ostatním našim
  věrným zákazníkům, kteří bohužel nemohou být s dodaným zbožím spokojeni
  tak, jak bychom si přáli.
  Rád bych poděkoval těm (včetně panu
  Polanskému), kdo zaslal svoji reklamaci na k tomu určený e-mail
  (objednavky@cesnek.cz), popsal problém a přiložil dokumentující
  fotografie. Tímto jste značně zjednodušili proces reklamace a my se nyní
  snažíme je řešit co možná k největší Vaší spokojenosti.
  Veliké
  díky vám, pane Hanzlíčku a pane Mácho, za Vaši věrnost a podporu. Je to
  pro nás obrovská vzpruha zvláště letos, kdy jak jistě všichni víte,
  úroda česneku byla nejhorší za posledních snad dvacet let. Nebereme to
  však jako omluvu pro nás – i letos se snažíme zasílat pouze prvotřídní
  česnekovou sadbu, byť třeba drobnější.

  Sadba

  11. 9. 2017 21:40 Zakladatel vlákna: Radek Krejčí
  Dobrý večer,
  asi to do této diskuze nepatří, ale nedá mi, abych nenapsal....
  Před pár dny dorazila sadba, chci poděkovat za naprosto bezproblémovou komunikaci a dodání.
  Kvalita sadby je též výborná.Škoda, že takových firem není víc...
  Děkuji a přeji mnoho dalších úspěchů
  R.K.
  12. 9. 2017 20:14 Jan Kozák
  Děkujeme za pochvalu, té není nikdy dost. Naši spolupracovníci si v této diskusi také čtou a vědí, že pochvala patří také jim. Takže děkuji i za ně.

  Odrůdy Arno a Vivalto

  11. 1. 2017 17:16 Zakladatel vlákna: Jitka Toniniová
  Dobrý den.V určitém katalogu je nabízen sadbový česnek odrůd Arno a Vivalto. Jen tak ze zvědavosti se chci zeptat, jestli máte tušení co je to za odrůdy(nějaká cizina)? Ani náhodou je nehodlám zkoušet, jelikož již asi 20 let jsem věrná Vašim odrůdám, které jsou výborné. A tak bych Vám chtěla poděkovat za Vaši práci a neuvěřitelnou trpělivost v této velmi užitečné diskusi.Přeji Vám úspěšný rok. Děkuji za odpověď.
  11. 1. 2017 21:02 Jan Kozák
  Uvedené odrůdy neznám, ale v evropském registru jsem zjistil, že se jedná o francouzské odrůdy.

  26. 11. 2016 20:59 Zakladatel vlákna: Daniela schovánková
  Dobrý den,
  koupila jse si Váš česnek, odrůda Vekan, číslo partie 6-0124-90068"S" ve Vašem originálním balení. V balení měly být 4 kusy, byly tam ale jen 3. No nic, možná tady hraje asi nějakou roli váha. Ale v jednom balení jsou stroužky čeneky scvrklé, takže při rozloupávání palice ze slupek vypadávají, jsou hnědavé a mají hnědé skvrny,které občas postihují vrcholové pupeny. Některé stroužky jsou dokonce postižené bílou plísní. Druhé balení je trochu lepší, většina stroužků je pevná, ale mají někdy také hnědé skvrny, najdou se i plesnivé. Vylučuji, že by k poškození došlo u mne doma, česnek jsem měla v mělké otevřené krabičce v originálních síťkách, a skladované s ostatními česneky z mé sklizně. V krabičce byl i Váš česnek Benátčan, který je na omak zcela v pořádku. Chci se zeptat, zda mám sázet takto postižený česnek (některé stroužky jsou tak poskožené, že asi nevyrostou) a jestli si nezavleču na zahradu nějakou chorobu.
  Je to pro mne zklamání. Již pět let sázím svou sadbu, a tak jsem se letos rozhodla, že si koupím novou. Ale jak to vypadá, budu asi muset opět sázet svůj.
  Chtěla bych se připojit k jednomu diskutujícímu, který psal, že mu u Benátčanu u některých rostlin objevil květní stvol. Stalo se mi totéž. Začala jsem tento česnek taky pěstovat. Roste mi pěkný paličák, výborně skladovatelný, a pro sebe jsem ho nazvala Bílý paličák.
  Za odpověď děkuji
  S pozdravem
  Daniela Schovánková Praha
  27. 11. 2016 18:17 Jan Kozák
  Je mi líto, paní Schovánková, že se k Vám dostalo naše zboží se závadami, které popisujete a moc se Vám i za své spolupracovníky omlouvám. V žádném případě není našim cílem prodat za každou cenu nekvalitní zboží. Aby byly v balení místo čtyř cibulí pouze tři, to se nám nestává. Chyba samozřejmě byla u externí firmy, která pro nás balí, ale možná i u nás při expedici. To nemohu posoudit, protože jste neuvedla místo nákupu. Tím mi také není znám způsob prodeje, kdy jste si tohoto rozdílu nevšimla už v obchodě. Cibule se scvrklými stroužky byla patrně napadena roztočem vlnovníkem česnekovým. Kde k napadení došlo, už nezjistíme.
  Každopádně bychom Vám chtěli poslat náhradu, ale potřebujeme k tomu znát Vaši celou adresu včetně telefonního čísla. Ozvěte se nám prosím na e-mail určený pro reklamace cesnek@cesnek.cz .
  Ještě jednou se Vám omlouvám.

  Krabička s 8 druhy česneku.

  24. 11. 2016 11:20 Zakladatel vlákna: Vítězslav Vlček
  Dobrý den,dostal jsem krabičku s 8 druhy česneku.Balení bylo v pořádku ,ale česnek Záhorský byl po rozdělení na stroužky napaden hnědou plísní.Trochu mne to zklamalo.
  děkuji za odpověď
  Vítězslav Vlček
  24. 11. 2016 12:15 Václav Kozák
  Vážený pane Vlčku,
  mrzí nás problém, který se vyskytl. Zřejmě se jedná o fyziologickou poruchu, při které odumírají především vnitřní stroužky nepaličáku. Zašlete prosím email na adresu, která je podle obchodních podmínek určena k příjmu reklamací (cesnek@cesnek.cz), abychom se mohli s Vámi dohodnout na náhradě.

  Balení 8 druhů česneku

  17. 11. 2016 15:07 Zakladatel vlákna: Dagmar Petrová
  Dobrý den,
  v létě jsem objednala 2 ks balení obsahujícího 8 druhů česneku. Obsah papírových krabiček s měkkými oddělovacími přepážkami se ale cestou dokonale promíchal a i kdyby se nepromíchal, není ze seznamu na boku krabičky zjevné, ve kterém oddílu krabičky se která odrůda nachází. Podle vzhledu paliček a popisu odrůd se mi identifikace nepodařila. Začala jsem tedy palice rozebírat, abych rozlišila aspoň paličáky a nepaličáky. Podařilo se mi najít tři nepaličáky, takže můj dotaz: jeden má stroužky bílé, druhý naspodu růžové a nahoře bílé a třetí celé růžové. Můžete mi prosím napsat, který je který (Anton, Benátčan, Záhorský II)? Pak se pustím do paličáků. Děkuji.
  18. 11. 2016 0:21 Václav Kozák
  Vážená paní Petrová,
  mrzí nás problém, který se u Vás vyskytl, je pravdou, že vnitřní přepážku budeme muset v příštím roce upravit tak, aby krabička spolehlivě snesla přepravu i při zasílání přepravcem. Co se týká uspořádání odrůd v krabičce - seznam na boku je jen za účelem uvedení čísel partií a dalších náležitostí, které tam musí být ze zákona uvedeny. Uspořádání odrůd je uvedeno v přední části krabičky (nad okénky), pro jistotu jsou jednotlivé odrůdy očíslovány a číselné uspořádání je uvedeno v tabulce vpravo dole na vrchní straně krabičky.
  Z uvedených nepaličáků má Benátčan nejvíce stroužků. Anton a Záhorský II mají podobný počet stroužků s tím, že Anton je zbarven výrazněji do fialova. O další informace k identifikaci odrůd mi prosím napište na e-mail vaclav.kozak@cesnek.cz , kam můžete zaslat i fotografie, podle kterých Vám odrůdy identifikujeme
  18. 11. 2016 11:14 Dagmar Petrová
  Vážený pane inženýre,
  děkuji za odpověď. Krabičky mělo v ruce nezávisle na sobě 5 lidí a nikoho z nich nenapadlo se na krabičku podívat z opačné strany, než ze které se otevírá. Tabulka na horní straně je tak nenápadná, že si jí nikdo nevšiml. Ale i kdyby - cibule byly dokonale promíchané.
  K nepaličákům: když jsem rozebrala i druhé cibule, mám tři cibule po 15 stroužcích, dvě po 13 a jednu s 11 stroužky. Moje snaha o odlišení podle barev ztroskotala na tom, že v jedné cibuli jsou zpravidla různě zbarvené stroužky.
  Závěr: strávila jsem nad tím bezvýsledně moře času, stálo to dost peněz a výsledek je pro mě velkým zklamáním. Už si s tím nemohu dál hrát, musím to zasázet a doufat, že během růstu aspoň poznám, které 2 cibule patřily k sobě.

  Havel

  8. 11. 2016 10:34 Zakladatel vlákna: Miroslav Svoboda
  Dobry den, objednal jsem vsechny druhy cesneku, co jste meli v nabidce. Vloni jsem udelal to same. Letos v balicku Havel byl obrovsky cesnek, ktery mel 4 strouzky v palici. Havel vypada jinak, aspon ten co jsem mel vloni. Nic nereklamuju, cesnek uz mam rozdelany na strouzky a cast uz zasazenou. Jenom by mne zajimalo, co to muze byt za cesnek, co ma jen 4 strouzky. Jsem s Vasi praci nadmiru spokojeny, ze 20 kil cesneku bylo jenom asi 10 palic nejak napadenych, coz je u mne mene jak jedno procento. Z lonske sklizne se mne prozatim skazilo cca taky asi jenom 10 palic. Nicim jsem to nemoril, protoze to neumim. A vubec nicim nehnojim. Takze vsechna cest Vasi praci.
  8. 11. 2016 19:39 Jan Kozák
  Proč se toto stává u velkostroužkových česneků, to skutečně nevím. A dělají to všechny velkostroužkové odrůdy včetně tzv. ruského paličáku. Tímto typem jsem se několik roků zabýval, přičemž jedním z cílů bylo získat odrůdu, která bude mít stabilně 6 - 8 stroužků. Ale nepovedlo se. Jeden rok dobré, druhý rok čyřstroužkové. Nebo na jedné lokalitě dobré, na druhé čtyřstroužkové.
  9. 11. 2016 12:32 Miroslav Svoboda
  Dekuji za informaci. To je docela zajimave. Uvidim, co mne z toho vyroste a dam Vam pak vedet. Mejte se fajn.

  vyřízení reklamace

  7. 10. 2016 8:07 Zakladatel vlákna: Tereza Hubáčková
  Dobrý den, chtěla bych také přispět s hodnocením - nejen kvalita česneku (už několikátý rok), ale i přístup k reklamaci (letos došlo k záměně jedné odrůdy v mé miniobjednávce) je podle mě na jedničku. Děkuji!
  8. 10. 2016 18:02 Zejda Ladislav
  Se musím připojit i já. Děkuji pane Kozáku.

  Doručená sadba

  30. 9. 2016 14:23 Zakladatel vlákna: Stanislav Raus
  Vážený pane Ing. Kozáku,
  dnes mi byla doručena Vaše sadba. Všech 7 odrůd je v naprostém pořádku a v super kvalitě! (zatím jen pohledově hodnoceno, rozdružovat budu až v pondělí, ale věřím, že je vše OK)
  Též balík letos došel bez poškození.
  Jsem nad míru spokojen, ostatně jako každý rok!
  Do dalších let Vám přeji mnoho krásného česnečku a spokojené zákazníky a ještě jednou děkuji.
  SR

  Krabička 8 odrůd

  27. 9. 2016 11:07 Zakladatel vlákna: Miloš
  Dobrý den,
  Taky připojuji zklamání z kvality dodané odrůdy Slavin II. Polovina hlávek byla poškozená a vevnitř nahnilá. Osobně mě ale zklamala krabička s osmi odrůdami, kde byly hlávky pomíchané. Chci se tedy zeptat, jak je poznám a otestuju chuť jednotlivých odrůd. Byl jsem na ně velice zvědavý. Nestálo by za to popsat je alespoň fixou?
  Přeju hodně česnekozdaru
  27. 9. 2016 19:55 Jan Kozák
  Víceodrůdové krabičky byl podle ohlasu dobrý nápad, realizace však má nedostatky, protože zacházení se zásilkou ze strany dopravce není vždy úplně ideální. Ale abych nepomlouval firmu DPD. Takovýchto směsí doručila okolo 1 % (možná o něco víc, ale zákazníci se neozvali). Aspoň víme, v čem se máme pro příští rok zlepšit.
  Cibule ve své krabičce jste dobře srovnal, takže jejich identifikace je jednoznačná. Vlevo nahoře je Havran, vlevo dole zleva Vekan, Stanik a Záhorský II, čtveřice vpravo nahoře zleva Anton, Benátčan, Havel a Bjetin.

  Sadba

  26. 9. 2016 9:24 Zakladatel vlákna: Jakub Svoboda
  Dobrý den. Loni jsem u Vás objednával sadbu česneku a musím říct, že s kvalitou jsem byl spokojen. Samozřejmě, že jsem pár stroužků použít nemohl, ale v této oblasti nemůže být nic stoprocentní. Letos jsem si objednal sadbu u jedné nejmenované firmy, která se prodejem sadbového česneku zabývá, protože jsem chtěl i odrůdy od jiných šlechtitelů, protože se jim u nás daří. Nechci na nikoho nadávat ohledně kvality, protože tohle není nic jednoduchého, příroda si s námi dost zahrává a nejen ta příroda. Prostě podmínky jsou nestabilní a tohle nejsou výrobky z fabriky (jeden jako druhý). Ale o to je to zajímavější a aspoň to baví, protože to není žádný stereotyp. Takže i to, co se nevydaří, dokáže svým způsobem působit pozitivně a získáváme tím další zkušenosti. A to je na tom to krásné. Teď se vrátím ke zmiňované kvalitě letos koupené sadby. Čtu zde různé negativní ohlasy na Vaši adresu, tak zde také přispěji svou zkušeností. Koupil jsem sadbu od tří šlechtitelů. A musím říct, že ta od Vás (odrůda Bjetin), vypadá nejlíp, přímo ukázkově. Naopak u jednoho česneku od jiného šlechtitele jsem se zhrozil, protože tam jsou příměsi jiných odrůd. Takže ode mě dostáváte pochvalu. Ještě bych se Vás chtěl na něco zeptat. Letos poprvé (na základě Vašich doporučení) jsem mořil sadbu již teď v Sulce. U jedné odrůdy se mi bohužel při rozdružování na stroužky z části podařilo slupky úplně odloupnout a stroužky jsou částečně holé. Vydrží to takhle ještě přibližně ty dva měsíce, než je vysadím? Děkuji za odpověď a přeji, ať se Vám daří. A díky za vše.
  26. 9. 2016 21:21 Jan Kozák
  Oloupaná slupka nevadí. Hlavně je důležité uskladnění na vzdušném místě.
  No, ta druhá věc: na naší diskusi se dočtete i negativní hodnocení naší práce. Sám jste poznal, že problémy má každá firma. Snažíme se dodávat na trh materiál v takové kvalitě, aby byl zákazník spokojený a nadále nám zachoval přízeň. Na rozdíl od ostatních firem necháváme otevřenou diskusi i pro negativní příspěvky. Objednávek vyřizujeme několik tisíc, ale ozvou se většinou pouze ti nespokojení.

  sadba

  24. 9. 2016 9:50 Zakladatel vlákna: Helena Malá
  Dobrý den, nedávno dorazila sadba a je moc pěkná, děkuji za tuto kvalitní zdravou sadbu.

  24. 9. 2016 9:14 Zakladatel vlákna: milan Jurča
  Dobrý den,děkuji za nabídku,ale těch špatných zase nebylo tolik.Velmi si cením Váš přístup,kéž by to tak bylo u všech jakoby podnikatelů.Děkuji a přeji dobrou úrodu.

  Kvalita dodané satby

  22. 9. 2016 21:25 Zakladatel vlákna: Petr
  Dobrý večer,

  dnes jsem rozbalil balení čtyř druhů česneku dodané od Vás. Mohu se zeptat jak se sadba kontroluje? Vyhodil jsem celou palivci Benátčanu, protože byl plesnivý. Spousta mechanického poškození cibulí a následně plíseň. Jovan obsahoval i nějaké dírky..... pošlu Vám email s fotkami. Nechápu jak se může takový česnek prezentovat jako sadbový....
  22. 9. 2016 21:40 Petr
  Další fotografie
  22. 9. 2016 21:43 Petr
  Slavin II, objednáno 8ks, z toho 3 palice domlácené
  22. 9. 2016 22:00 Jan Kozák
  Je mi líto, že se něco takového stalo a moc se Vám za to omlouvám. Problém je s tím, že už musíme dodávat česnek v konečném malém balení. To nám dělá externí firma, kterou zase my pobízíme k co největšímu výkonu. Se zvýšeným výkonem zase nejsou schopni jejich pracovníci zkontrolovat všechny cibule. Ale v tomto případě je toho opravdu hodně.
  12345Starší >

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne