Přihlášení

  • Pěstování
  • Popis česneku
  • Odrůdy
  • Choroby a škůdci
  • Články
  • Diskuse: Pěstování česneku Zpět na diskusi

    Zalévání česneku

    17. 8. 2013 10:59 Zakladatel vlákna: Jaroslav Kříž
    Dobrý den,
    jak je to s tím zaléváním,...?v loni na podzim jsme nasadili cca 150Ks stroučků.Při letošních deštích nám česnek začal uhnívat,musel jí ven.....!!Děkuji za odpověď.

    Jaroslav
    17. 8. 2013 21:18 Jan Kozák
    Chyba byla v půdě, sadbě nebo kultivaci.

    Sadba

    16. 8. 2013 21:09 Zakladatel vlákna: Taros
    Dobrý večer všem. Chtěl bych se zeptat jak veliký česnek sadíte? Zda velikost zasazeného stroužku je přímo úměrná velikosti vyrostené hlavy či nikoli. V této otázce nemám vůbec jasno, člověk od člověka jiný názor.
    17. 8. 2013 21:15 Jan Kozák
    Nezáleží ani tak na velikosti stroužku, jako na původu sadby. Sám doporučuji sázet stroužky úplně všechny.

    Dusíkaté vápno.

    16. 8. 2013 17:20 Zakladatel vlákna: Ludmila
    Dobrý den pane Kozáku,chceme letos sadit česnek po bramborách a myslime si že by bylo dobré půdu desinfikovat dusíkatým vápnem.Můžete mi prosím napsat jak máme postupovat a jak dlouho před sázením dus.vápno použít?Děkuji za odpověd.
    17. 8. 2013 21:13 Jan Kozák
    Dusíkaté vápno je vhodná dezinfekce před sázením česneku. Nejlepší účinek je při vyšší teplotě i vlhkosti. Takže pokud se jedná o malou plochu, zapravte dusíkaté vápno co nejdříve, pořádně zalijte (pokud to netrefíte před deštěm) a když to celé zakryjete na 14 dní fólií, tak bude výsledek velmi dobrý.

    Hnojení koňským hnojem

    16. 8. 2013 10:06 Zakladatel vlákna: Kateřina Jasenčáková
    Dobrý den, jsem zahrádkář záčátečník :) Objednala jsem si u Vás sadbový česnek a připravuji si poprvé záhonky. Předtím na nich byly jahody. Chci se zeptat, jestli je vhodné záhon nyní pohnojit koňským hnojem. Předem velmi děkuji za odpověď.
    17. 8. 2013 20:49 Jan Kozák
    Pouze za předpokladu, že je pěkně rozleželý, čerstvý určitě ne.

    plíseň

    14. 8. 2013 20:26 Zakladatel vlákna: Miluše Letecká
    Dobrý den pane Ing.Kozáku.Pěstuji česnek již velmi dlouho. Poprvé se mi však stalo,že při sušení jako každoročně zavěšením v kytkách v letošních vysokých teplotách se zřejmě nať zapařila a chytila plíseň.Tyto fleky se více méně objevují i na cibuli česneku,ale jen ve slupce. Po oloupání je stroužek čistý.Prosím o radu, zda budu moci tento česnek uskladňovat na konzum a zda by se dal opět vysázet.Nevím, jaká je to odrůda, ale pěstuji ho již 30 let,jsem s ním velmi spokojena a nerada bych o něj přišla.Děkuji předem za odpověď.Miluše
    16. 8. 2013 6:02 Jan Kozák
    Nemám představu o tom, čemu říkáte plíseň. Mohla by být fotka?
    16. 8. 2013 16:35 Miluše Letecká
    Dobrý den,pane Ing.Kozáku,posílám obrázek abyste si udělal představu o problému.Děkuji předem za radu.Letecká
    16. 8. 2013 21:37 Jan Kozák
    Jedná se o čerň, správně sazovitost česneku. Je to saprofytická houba, která je považovaná za estetickou závadu. Na konzum nevadí, na sázení pokud je patrná i na slupce stroužků, by bylo vhodné stroužky oloupat (za předpokladu, že toho sázíte jenom trochu). Nejlepší ochrana je rychlé vysušení po sklizni.

    máčení v humátu

    14. 8. 2013 19:04 Zakladatel vlákna: Zdeněk Červík
    Chtěl bych se zeptat jaký máte názor na to,když
    česnekové stroužky před výsadboua a po moření v sulce ještě namočim v lignohumátu.Někde jsem zaslech,že by to mělo mít vliv na výnos a kvalitu sklizně
    16. 8. 2013 6:00 Jan Kozák
    Také to doporučuji.

    Příprava půdy před výsadbou

    14. 8. 2013 12:16 Zakladatel vlákna: Miroslav K
    Dobrý den pane Ing. Kozáku, Chtěl bych se zeptat ohledně přípravy půdy před výsadbou. Pole jsem měl zorané minulý rok před zimou. Od té doby již zarostlo plevelem. Chtěl bych vás poprosit o vyjádření zda je můj postup správný, který se chystám provést a to nyní postříkat plevel herbicidem ROUNDUP a dále bych chtěl při následném další zorání zapravit do půdy uleželou zeschlou trávu kterou si skladuji po sečení pozemku (zapravit zaoráním). Myslíte, že je to dobrý nápad? Když ano nevadí ani čestvě posečená tráva nebo musím dát již tu starší zeschlou či ještě starší která je v rozkladu?. Nebo je lepší jen lehce zapravit tuto travu mírně pod povrch před výsadbou nebo nezapravovat vůbec? Také by mě zajímalo zda po výsadbě a následném použití přípravku STOMP může tento přípravek nějak negativně ovlivnit růst česneku. Předem děkuji za vaši reakci. Uvítám i názory ostatních co se týká přípravy půdy. Kondziolka
    14. 8. 2013 16:07 Jana Kopecká
    Dobrý den, dovolím si připojit jen vlastní postřeh, sama jsem zvědavá na odpověď p. Kozáka. Vloni jsem zakládala nový záhon, původně to byl trávník, v červnu zamulčováno kartonem, v srpnu zryto, vyseta svazenka a znovu zryto. Okraje jsem ošidila a letos, když jsem sklízela česnek, našla jsem místa, kde se travní drn pořádně nerozložil, kořeny česneku vrostly do drnu a cibule byly menší.Jednalo se o místa, kde jsem zryla příliš velké kusy drnů. Takže za sebe doporučuji opravdu pečlivě zarýt, nebo pohlídat, aby se to dostatečně rozložilo. Na porostu bylo znát, kde jsem to "ošidila".
    14. 8. 2013 19:11 Zdeněk Červík
    Přídám se do diskuze.
    Loni jsem také zryl pozemek na kterým nikdy nic nebylo pěstováno a právě kvůli zarůstání plevelm jsem drny vybral a pozemek celkem vyčistil.Nehnojil jen trochu pohozen CERERIT s guanem.Neměl jsem problém stím co tu uvádite,česnek byl pěkného vzrustu a na první pohled zdráv,Ale po mám problém s tím,že česnek nemá tu sílu kterou čekal.Nejedná se o celou sklizeň.Některé sjou ostré ,ale převážná většina je slabý odvar podle číny.Ale čím to je nevím.Odrůdu bohužel nevím.
    16. 8. 2013 21:32 Jan Kozák
    S tímto nevysvětlitelným jevem jsem se už také několikrát setkal. Ale vliv odrůdy se při tom neprojevoval. Když to bylo slabé, tak všechny odrůdy.
    16. 8. 2013 21:30 Jan Kozák
    Tož nevím. Mám obavu, že jste si udělal ze svého pole zásobárnu semen plevelů na několik let, protože velká část jednoletých plevelů se už vysemenila. Jinak ten postup by byl správný. Protože budete orat až kolem 10. září (zvláště vytrvalé plevele musí být při orbě už odumřelé), byla by nejlepší tráva "ještě starší v rozkladu". Pokud však bude vlhko, lze v této době zaorat i trávu čerstvou nebo suchou. Předpokládám, že je to z nějaké sekačky, která trávu seká na kousky. Co se případně dokonale nerozloží, tak se při konečné přípravě před sázením promíchá v orničním profilu.
    Jsem přesvědčen, že Stomp působí negativně i na růst česneku, plevel je však podstatně horší.
    17. 8. 2013 0:40 Miroslav K
    Dobrý den pane Ing. Kozáku, Děkuji vám za vaši reakci. Měl bych ještě jednu otázku ohledně té zásobarny semen plevelů. Mohl bych použíT ROUNDUP a později přípravek STOMP na ty vysemeněná semena a v polovině záři znova zaorat s trávou v rozkladu? Než budu sázet česnek v průběhu listopadu či prosince tak by již přípravek STOMP neměl mít žádný vliv pokud se nemýlím? Kondziolka

    Hnuj

    14. 8. 2013 9:44 Zakladatel vlákna: Stepan Luksik
    Dobry den,

    Chci se zeptat, zda je vhodne jeste ted vyhnojit pudu ulezelym konskym hnojem pred planovanou vysadbou na podzim (listopad/prosinec). Pozemek lezel nekolik let ladem a byl zatravnen.

    Dekuji,

    Luksik
    16. 8. 2013 5:57 Jan Kozák
    Pokud je dobře rozleželý, že se rozsypává, pak ho klidně použijte.

    Určení choroby

    13. 8. 2013 20:34 Zakladatel vlákna: Martin Zukal
    Dobrý večer, potřeboval bych poradit s poškozením česneku viz. foto. Děkuji
    16. 8. 2013 5:56 Jan Kozák
    Asi poškození fusáriem. Nepoužívejte na sadbu.

    Pacibulky

    13. 8. 2013 13:37 Zakladatel vlákna: Jiří Polách
    Dobrý den vážený pane Kozáku a všichni pěstitelé česneku, mám dotaz ohledně pacibulek... Pěstoval jsem několik odrůd paličáků vedle sebe a nechal jsem si pár rostlin z každé odrůdy na pacibulky, jenom mě zajímá, jestli se mohou navzájem zkřížit nebo si uchovají svou původní odrůdu a vlastnosti? Napadlo mě to, až při sklizni, když se stvoly s květenstvím vzájemně dotýkali...
    S přátelským pozdravem
    Jiří Polách
    (Těším se na září, až mi dorazí Slavin. Budu rád, když mi doporučíte nějakou literaturu o pěstování a všech možných úskalích děkuji)
    16. 8. 2013 5:54 Jan Kozák
    Česnek se nekříží. I pacibulka je vegetativní orgán, který si zachovává vlastnosti mateřské rostliny.

    Pacibulky

    12. 8. 2013 8:19 Zakladatel vlákna: Adam Tomanek
    Dobrý den pane Kozák, Nechal jsem na zkoušku u bjetinu pár palic s pacibulkami, abych porovnal, o kolik se sníží výnos, A na 2 palicích z 15 se ukázaly tzv Velké pacibulky- velikosti třešnové pecky a na ostatních klasické drobné pacib. "obilí". Je tento jev náhodný, nebo založen nějak hlouběji geneticky. Díky Tomanek
    16. 8. 2013 5:52 Jan Kozák
    To se občas stane. Ale jestli se to u potomstva opakuje, nevím.

    Kolik a objednat a jaká je cena?

    11. 8. 2013 22:17 Zakladatel vlákna: Andrea Kršňáková
    Dobrý den,
    jsem v pěstování česneku úplný začátečník,letos jsme získaly zahrádku a já bych si ráda chtěla na podzim vysadit česnek a když už tak ať jsem pak pyšná na svou úrodu :)
    Proto Vás chci poprosit,jakou odrůdu by jste mi poradil,kolik bych si měla objednat,kolik by to stálo a zda si můžu vůbec u vás objednat v menším množství? Moc děkuji předem za odpověď
    12. 8. 2013 8:55 Jan Kozák ml.

    Letošní Jovan

    11. 8. 2013 22:10 Zakladatel vlákna: Petr Štěpánek
    Dobrý den, pane inženýre, chtěl jsem se zeptat, jak u Vás dopadla odrůda Jovan? Můj porost byl po celou dobu vegetace hodně žlutý a úroda byla dost špatná - převážně malé cibule a z 99% jen 4 stroužky. Myslíte, že lze takový česnek použít na sadbu? Děkuji za odpověď
    16. 8. 2013 5:50 Jan Kozák
    Sázet ho můžete, my ho máme pěkný. Možná se mu u Vás nebude dařit. Zkuste něco jiného - co tak Bjetin?

    Jaká byla Vaše letošní úroda?

    11. 8. 2013 13:39 Zakladatel vlákna: filip
    Dobrý den pane Kozáku, rád bych se vás zeptal na Vaší letošní úrodu. Jaká odrůda byla pro vás letos výnosná a i naopak?
    11. 8. 2013 20:31 Jan Kozák
    Letos jednoznačně kraloval Bjetin, potom Havran. Určitě je to bez překvapení. Opačný konec pořadí zatím nevím.

    Plesnivý česnek

    11. 8. 2013 12:57 Zakladatel vlákna: Marek Hurych
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zdali byste mi neporadil. Pěstujeme česnek už 20 let a zatím bez sebemenších problémů, až letos. Nikdy jsme ho nehnojili, ani nestříkali proti žádným škůdcům. Při sklizni vypadal krásně zdravě a po měsíci sušení, kdy jsme ho chtěli začít prodávat, jak kdyby nějaký měl plíseň. Nejhorší je že půlka česneku je (asi plesnivá) a půlka ne, takže se chci zeptat zdali je nutné je rozdělit, nebo už to nemá cenu. Zasílám i fotografie. Děkuji Hurych
    11. 8. 2013 20:30 Jan Kozák
    Cenu to má, zdravé stroužky stojí za to oddělit. Příčina by mohla být v mechanickém poškození při sklizni (otloukání cibulí o sebe, dobývání z příliš tvrdé půdy) nebo úžeh (delší vystavení cibulí přímému slunci).

    Choroba

    10. 8. 2013 19:56 Zakladatel vlákna: Stanislava Moravčíková
    Pane Kozák, při sklizni česneku byl porost zdravý, žádné známky chorob. Nyní po vysušení, jsou některé hlavy česneku žlutohnědé, jakoby až moc zeschlé. Může se jednat o nějakou chorobu?
    10. 8. 2013 21:20 Jan Kozák
    Obávám se že bych to nepoznal ani z fotografie. Asi bych to potřeboval držet v ruce.

    malé stroužky

    7. 8. 2013 20:43 Zakladatel vlákna: ondřej
    Zdravím pana Kozáka, potřeboval bych poradit co udělat s malými stroužkami česneku, jsou opravdu malý. Mám je použít jako sadbu, nevyroste z nich zase malý česnek? Děkuji za odpověd
    7. 8. 2013 21:54 Jan Kozák
    Jeví se mi to jako jarní odrůda. Pokud jiné roky narůstala lépe, je předpoklad, že bude opět lepší i z malých stroužků.

    JAPO - pacibulky

    7. 8. 2013 18:06 Zakladatel vlákna: Milena Novotná
    Zdravím Vás, pane Kozáku. Mamina u Vás nakoupila vloni novou sadbu Japo, a jelikož nemáme s touto odrůdou ještě zkušenosti, rádi bychom se u Vás přiučili. Máme dotaz, jak je to s tvorbou pacibulek u této odrůdy. Rodiče totiž začali se sklizní tohoto česneku už začátkem července, kdy se jim jevil hotový a kdy neměl žádné paličky (které by jinak odstranili). Pacibulky se vytvořili až nyní, při sušení v závěsu. Česnek je celkově menší. Byla tedy sklizeň příliš včasná? Díky Milena
    7. 8. 2013 21:52 Jan Kozák
    Japo II je úzkolistý nepaličák, přesto v extrémních podmínkách někdy vytvoří palici s plnohodnotnými pacibulkami. Sklízeli jste skutečně předčasně. (My jsme tuto odrůdu sklízeli minulý týden - a také s pacibulkami.)

    Počet stroužků při rozmnožování

    7. 8. 2013 13:36 Zakladatel vlákna: Miroslav Pala
    Dobrý den Pane Kozáku. Ještě jeden dotaz ohledně toho rozmnožování. To že když rozloupu třeba česnek s počtem 4 stroužků-to chápu že budu mít opět 4 cibule. Ale zajimá mě kolik ty cibule budou mít stroužků. Jestli je danný to že když rozloupu česnek se čtyřmi stroužky,naroste cibule opět se čtyřmi stroužky,nebo o jeden víc,či méně.
    Předem děkuji za odpověď. Miroslav Pala
    7. 8. 2013 21:48 Jan Kozák
    Počet stroužků je dán odrůdou a vnějšími podmínkami daného roku v dané lokalitě. Kdysi jsem se intenzívně zabýval tzv. ruskými paličáky. Měl jsem jich přes 200 klonů (všechny jsem je postupně vyhodil). Přinesl mi jeden pěstitel celou svou úrodu. Všechny cibule byly osmistroužkové, což byl můj šlechtitelský cíl. Následující rok v jiné lokalitě se vytvořily cibule tří až pětistroužkové, další rok zase. Z toho plyne, že s tím nic nenaděláte.

    cesnek nema chuť

    6. 8. 2013 22:29 Zakladatel vlákna: Jaroslav Novotny
    Dobry den co muze byt duvodem ze cesnek je bez chuti? Spise nasladli?
    Děkuji Novotný.
    7. 8. 2013 21:40 Jan Kozák
    Máte-li dost trpělivosti, tak diskusi na toto téma někde níže najdete.

    Určení odrůdy

    5. 8. 2013 21:27 Zakladatel vlákna: Martin Zukal
    Dobrý večer pane kozáku, chtěl bych Vás požádat o určení odrůdy našeho česneku.
    Díky za Váš čas.
    Martin Zukal
    5. 8. 2013 21:28 Martin Zukal
    6. 8. 2013 14:09 Jan Kozák
    Mohl by to být Tantal.

    Jak se množí česnek

    5. 8. 2013 18:36 Zakladatel vlákna: Miroslav Pala
    Rád bych se zeptal,jak se namnoží česnek. Myslím tím že když mám třeba hlavičku se čtyřmi stroužky,naroste poté s pěti nebo opět se čtyřmi stroužky.
    6. 8. 2013 11:39 Miroslav Pala
    Ví doopravdy někdo jak je to s rozmnožováním?
    6. 8. 2013 14:08 Jan Kozák
    Ta otázka je málo konkrétní. Máte-li na mysli rozmnožování z pacibulek, pak je to otázka většinou tří let, než se počet stroužků dostane na konstantní úroveň odrůdy. Pokud jste myslel běžné pěstování ze stroužků, pak v jednotlivých letech nebývá přesně stejný počet stroužků v cibuli. Záleží na podmínkách dané lokality a daného roku. A aby se česnek namnožil, na to stačí běžné počty. Z osmistroužkové cibule bude následující rok 8 cibulí, další rok 64, pak přes 500. Ale jsou taky nějaké ztráty, takže ta čísla budou ve skutečnosti menší.

    česnek po vojtěšce

    5. 8. 2013 15:10 Zakladatel vlákna: PetrP
    Dobrý den,
    prosím o radu, je možné vysadit česnek po vojtěškotravním porostu, který byl tentýž rok zničen herbicidem roundup? Nebude roundup česneku vadit? Děkuji.
    6. 8. 2013 13:59 Jan Kozák
    Roundup vadit česneku nebude. Je to listový herbicid, který se v půdě rychle (uvádí se během týdne) rozpadá. V poslední době jsem byl upozorněn na nepříznivý vliv tohoto herbicidu na člověka a následně jsem četl na internetu obdobnou zprávu. Myslím, že hygienický problém tohoto herbicidu je dán jeho někdy až nesmyslným užíváním před sklizní řepky a obilí.

    Sušení - plísen?

    5. 8. 2013 12:04 Zakladatel vlákna: Miroslav K
    Dobrý den pane inženýre Kozáku,
    Chtěl bych vás poprosit o pomoc jak zabránit problému s kterým se momentálně potýkám ohledně sušení. Česneky mám zavěšené v pergole, které jsou chráněny proti slunci a jsou na celkem zvětralém místě avšak docela v teplem v takovém počasí. Česneky vypadají hezky i suknice jsou pěkně vysušené avšak ze zvědavosti jsem u pár česneků odloupal suknice a pod nimi na špičkách našel problem, který můžete vidět na obrázku. Pravděpodobně se jedná o nějakou plísen si myslím protože povrch na postižených místech je docela mazlavý či vlhký. Česnek byl před výsadbou mořen v Sulce a následně v Rovralu. Děje se mi to na všech odrůdách česneku jako RUSAK, HAVRAN, DŽAMBUL, JOVAN, HARNAS, BJETIN a pravděpodobně to bude asi vysokou teplotou si myslím. U těchto česneků jsem oloupal vnější suknice a ta vlkost či plísen ihned oschla a nevypadá to tak hrozně, že by se nemohl česnek v tomto roce zasadit. Napadené stroužky, které oschly jsem ihned oloupal abych zjistil zdravotní stav a jsou uplně vpořádku a krásně bílé. Můžete mi prosím poradit co se to děje a jak tomu případně zabránit? Můj názor je oloupat u zbytku česneku vnější suknice a nechat dál sušit jak jsem to u pár z nich udělal a vypadá to že dobře osychají. Bude vadit, když oloupu tyto vnější suknice nebo ten obal má nějaký důležitý vliv například lepší skladovatelnost a podobně? Budu rád za váš názor i zkušenosti od ostatních pěstitelů, kteří mi mohou poradit.
    S pozdravem, Kondziolka
    6. 8. 2013 13:55 Jan Kozák
    Asi by stačilo natrhnout suknice u stonku - "česnek otevřít". Je to asi způsobeno snahou česneku rychle se zbavit vody, ta však nemá kudy uniknout.

    sušení česneku

    4. 8. 2013 22:31 Zakladatel vlákna: Lucie Melová
    Dobrý večer,
    prosím Vás o radu, jak poznám, že je česnek dostatečně vysušen a připraven k uskladnění... Může mít nějaký negativní vliv příliš dlouhá doba sušení?
    Předem děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.
    5. 8. 2013 21:52 Jan Kozák
    Zajímavá otázka. Česnek se suší vlastně pořád. I ten, co už máte uskladněn. Proto musí být skladován na vzdušném místě. Česnek je suchý tehdy, když je nať suchá jako seno. Jinak to vysvětlit neumím.

    výnos bjetinu

    4. 8. 2013 13:05 Zakladatel vlákna: Jiří Procházka
    Dobrý den,
    letos mám výnos u Bjetinu v poměru 1:6. Je to pro tuto odrůdu výnos podprůměrný, průměrný? Děkuji za odpověď
    4. 8. 2013 18:12 Jan Kozák
    Výnos je to průměrný, dobrý.

    Určení

    2. 8. 2013 15:48 Zakladatel vlákna: Václav Stárek
    Dobrý den, tak jsem se pokusil oloupat, ten co mi pani poslala pod názvem Záhorský. Stroužky jsou většinou nevyrovnané, v počtu až 11. Někdy má velké po obvodě a pak je ještě malý mezi nimi. Ten co mám dlouho, bych poslal příští sklizeň s pacibulkami, jest li Vás tedy můžu takhle využít. Moc děkuji Stárek
    2. 8. 2013 17:16 Jan Kozák
    Ještě to chtělo odstranit i tu poslední obalovou suknici z cibule, ale stejně si myslím, že toto nepoznám. jedno je jisté: Záhorský to není. Vy máte fialový paličák, Záhorský je bílý nepaličák.

    Jiří Slezák: čas hnojení

    1. 8. 2013 13:06 Zakladatel vlákna: Jiří Slezák
    Dobrý den,
    můžete mi prosím Vás poradit, jak nejlépe vyhnojit pozemek k
    pozdně-listopadové sadbě česneku (Vašeho)?
    Nyní mám na políčku ještě brambory a řepu.Problém je,že se z určitých důvodů nehnojilo ani letos ani vloni.
    Mohu ještě po sklizni brambor a řepy použít rozleželý králičí
    resp. koňský hnůj nebo mám letos pohnojit již pouze cereritem,
    nebo ještě vysázet zelené hnojivo...
    Děkuji za odpověď.
    1. 8. 2013 21:13 Jan Kozák
    Zelené hnojení Vám už toho moc neudělá. Máte-li hnůj dobře rozleželý, tak ho klidně použijte, je však nutné, aby byl promísen s půdou. Jinak Cererit v dávce 5 - 8 kg/ar.

    úroda 2013

    1. 8. 2013 8:00 Zakladatel vlákna: Jiří Jirsa
    Na podzim jsem sázel Japo II a Bjetin část v Praze a větší část na Čáslavsku. Tam Bjetin neměl včas odstraněné palice kvůli dešťům, takže je menší, s Japo II jsem spokojen. V Praze obojí nestálo za nic a při tom je pražská půda daleko víc vyhnojována králičím hnojem

    30. 7. 2013 21:51 Zakladatel vlákna: Zdeněk Vémola
    Letošní úroda česneku velmi dobrá,vysázeno dva tisíce stroužků,sklizeno 95,5 kg česneku.
    31. 7. 2013 12:05 Martin Tomek
    Kolik vážilo těch dva tisíce stroužků?
    31. 7. 2013 12:37 Zdeněk Vémola
    Asi 12 kg

    hnojení

    30. 7. 2013 15:00 Zakladatel vlákna: Jan
    Omlouvám se že píši opět o hnojení ale ještě jste mi neodpověděl na moji otázku čím můžu pohnojit česnek přírodní formou - ne chemicky vyrobenými hnojivy, pokud to jde. Děkuji za odpověď Mužík Jan
    31. 7. 2013 21:49 Jan Kozák
    Omlouvám se Vám, ale nestíhám (stejně už jsem chtěl být půl hodiny v posteli). Kompost je bez problémů, můžete použít i rozleželý hnůj, ale je ho třeba kultivací dobře promísit s půdou, podobně i slepičí trus. Ten můžete případně rozhodit i v zimě na povrch. Rovněž zálivka zředěným zkvašeným slepičím trusem je možná. A zapomněl bych na zelené hnojení - svazenka nebo hořčice.

    Určení

    30. 7. 2013 14:16 Zakladatel vlákna: Václav Stárek
    Dobrý den, mám velkou prosbu. Rád bych věděl, jakou mám odrůdu česneku fotka č.1., ten mi loni poslala pani s názvem Záhorský, což asi nebude, protože dělal pacibulky a to všechen. Na fotce č.2. je česnek, též paličák, který mám už dlouho (asi 30 let), tam si netroufám hádat. Moc děkuju a už se těším na česnek od Vás. S pozdravem Václav Stárek
    30. 7. 2013 14:30 Václav Stárek
    Omlouvám se druhá odrůda je zde.
    30. 7. 2013 14:31 Václav Stárek
    31. 7. 2013 22:32 Jan Kozák
    Z tohoto nic nepoznám, chtělo by to cibuli "svléci", aby byly vidět jednotlivé stroužky, a velmi významným znakem je palice.
    < Novější6667686970Starší >

    Kontakt E-mail, telefon, adresa

    Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
    Chvojenec 75, 534 01 Holice
    IČO: 05439710
    Kontakt

    cesnek@cesnek.cz
    E-mail není určen k poradenství.
    Rádi Vám poradíme v diskusi.

    Obchodní podmínky
    Reklamační formulář

    Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne