Přihlášení

  • Pěstování
  • Popis česneku
  • Odrůdy
  • Choroby a škůdci
  • Články
  • Diskuse

    30. 11. 2011 22:50 Zakladatel vlákna: Hana Kopecká
    Příspěvek byl smazán, protože porušoval pravidla diskuse.

    brácho, brácho, brácho

    30. 11. 2011 22:50 Zakladatel vlákna: Jiří Junek
    Dotaz byl určen pro pana Kozáka, ne pro jeho samozvaného mluvčího, který se ani neumí podepsat.
    Pro Vás brácho trochu zjednoduším.
    Vegetační doba je realita, já si ji nevymyslel. Zajímalo by mne, proč Vašemu česneku k dosažení "znaků sklizňové zralosti" stačí kratší doba, než tomu mému česneku.
    1. 12. 2011 8:28 "Brácha" Sendy
    A to že vegetační dobu přepočtete na asimilační hodiny. Tedy kažvý den přenásobte příslušnou dobou denního svitu. Pak vám vyjde, že v době hlavní vegetační sezóny je den 2× delší než den v říjnu. Můžete ještě přidat korekci podle teploty. Takže, ačkoliv jste sázel o 29 dní dříve než já, sklízet budete cca jen o 4-10 dní dříve. Jinak u většiny odrůd dormance chrání česnek před předčasným vyrašením a tedy když sázíte dříve letos sklizený česnek, tak chvilku sedí a jen prokořeńuje k podkladu. Vegetační doba je orientační údaj pro plánování sledu plodin. Nasázíte-li velmi ranné brambory v termínu, který vypočtete odečtením vegetační doby od termínu sklizně velmi pozdní odrůdy, pak nevypěstujete nic (nenarostou hlízy), i když "gynekologická" matematika říká přesný opak.
    Tedy, ačkoliv Džambul neznám, jsem toho názoru, že pevnost cibulí je odrůdovou vlastností a koupil jste dobře živený a správně vyzrálý sadbový materiál.

    S.

    PS. Ing. Kozák Vám určitě do 3 dnů odpoví, ale počítejte s tím, že v tomto týdnu je dobré počasí pro výsadbu a tedy, že je radši na poli než u PC.
    1. 12. 2011 16:44 Jiří Junek
    Brácho Sendy děkuji za odpověď ikdyž jste mne se svými výpočty nepřesvědčil. I nadále budu sázet česnek dříve, než vy. Osvědčilo se mi když šel česnek do zimy zakořeněný, nezřídka mi v minulosti i do zimy vyřádkoval a to pak byly ty nejlepší sklizně. O víkendu zkusím "exhumovat" nějakou cibuli, pokud bude co, tak to vyfotím a foto v dám sem do diskuze. J.J.
    3. 12. 2011 19:22 Jan Kozák
    Tímto reaguji i na Váš dotaz ze 30. 11. Odrůda Džambul (i Slavin) tvoří velmi pevné cibule, jejichž rozdružování je ještě obtížnější než u nepaličáků. Ten nesmysl, kterému u česneku někdo říká vegetační doba, není realita a ani já jsem si ho nevymyslel. Zkuste si ten Váš česnek zasázet koncem srpna a skliďte ho za těch Vašich 260 - 270 dní, tedy v polovině května, nebo ho vysázejte na přelomu roku a sklízejte koncem září. Obojí je blbost. Když ho takto vysázíte, budete v obou případech sklízet někdy v červenci asi v týdenním rozestupu a to proto, že ten předčasně zasazený ukončí vegetaci dřív vinou většího napadení chorobami. Námi, ale nejen námi, doporučovaný termín není extrémně pozdní, jak Vy píšete, ale je správný. Líbí se mi Váš výraz samozvaný mluvčí, já zase používám výraz samozvaný odborník, ale jestli se to týká i jistého "bráchy", nad tím jsem zatím neuvažoval.
    4. 12. 2011 15:14 Jiří Junek
    Pane Kozáku,
    v žádném případě se nechci pasovat do role odborníka na česnek, ( ikdyž se zahradničením živím - okrasné dřeviny ) pouze jsem v diskuzi určené pěstování česneku chtěl diskutovat o svých zkušenostech a názorech z nich odvozených. V článku O česneku pro pokročilé, který máte zveřejněný na Vašich stránkách, na straně 8 p.Ing. Havránek Csc uvádí, že stroužek česneku reaguje 260-270dní na teplo, světlo, vláhu atd. Co je to jiného, než vegetační doba? Na popud Vaší odpovědi jsem nahlédl do dvou zahradnických knížek, které mám momentálně k dispozici. V 1000 dobrých rad zahrádkářům autor Radoslav Šrut uvádí jako vhodnou dobu k výsadbě "od září do poloviny října".
    V knize Naše zahrádka od Josefa Kutiny je zase uvedena doba " nejlépe do konce září". Sázení česneku koncem srpna bych se ažtak nebál, protože díky dormanci vyraší a dozraje v ten pravý čas Usuzuji tak podle v zemi zapomenutých cibulích. A v přírodě to takto u cibulovin funguje. Jinou otázkou jsou choroby česneku a s těmi zatím nemám problémy, při mém malém množství mohu stále sázet do země česnekem nedotčené a to dělá hodně. Bráchovi Sendymu přikládám dnešní snímek stroužku po 6 týdnech po zasazení. Jeho stav pokládám za optimální.J.Junek
    4. 12. 2011 19:06 Jan Kozák
    S Ing. Havránkem se už nemůžeme poradit, ale i on byl zastáncem co nejpozdnějšího termínu výsadby. Vámi uváděné publikace nejsou zahradnické, ale staré zahrádkářské. Patrně je v nich také uvedeno, že rajčata a okurky nepotřebují během vegetace žádnou ochranu proti chorobám a že se sklízejí až do zámrazu. A také je to už dnes jinak.

    dotaz

    28. 11. 2011 18:11 Zakladatel vlákna: Štěpán
    Dobrý den,chci se zeptat.Před tydnem jsem nasadil česnek, dnes jsem tam byl jsou některé stroužky vyhrabané.Asi bažanti nebo nevím.co s tím????????Děkuji za odpověď
    28. 11. 2011 19:34 Jan Kozák
    Asi by pomohla závlaha, bažanti by pak hrabali tam, kde je sucho.

    ???

    27. 11. 2011 21:57 Zakladatel vlákna: "Brácha" Sendy
    Nedokázal by jste mi říci, jestli to na obrázku je neregistrovaná krajová odrůda, nebo jestli ten česnek měl či má nějaké registrované jméno?
    Vlastnosti jsou až na barvu (bílá) shodné s vlastnostmi Vekanu (modrý).
    S.
    28. 11. 2011 19:37 Jan Kozák
    Podle této fotografie to nejsem schopen určit.
    30. 11. 2011 19:40 "Brácha" Sendy
    Po rozdružení na stroužky.
    3. 12. 2011 19:30 Jan Kozák
    Dost mi to připomíná Bjetin, ale musel bych to držet v ruce.

    Napadená sadba ?

    23. 11. 2011 13:56 Zakladatel vlákna: Petr Fiala
    Dnes jsem rozdružoval česnek na stroužky pro sadbu a nekteré cibule jsou nějaké nemocné. Jsou strouchnivělé - některé stroužky uvnitř téměř nejsou. Prostřední stroužek je jakoby plesnivý a některé cibule jsou načernalé. Některé strouky jsou vyschlé, ale některé zase dozelena. Dávám foto. Co to asi je ? A mám to vůbec sázet (myslím zdravé stroužky ze stejné palice) ?
    Je to koupejno jako certifikovaná sadba odrůdy Lukan/pěstitel firma Kozák. Koupeno v Agri Slatinice.
    23. 11. 2011 20:06 Jan Kozák
    Spíše podle popisu než podle fotografií. Pokud je cibule uvnitř vyschlá ("vyšeptalá"), pak můžete zdravé stroužky bez obav vysadit. V případě, že je napadená cibule uvnitř vlhká, nedoporučuji z ní sázet ani zdánlivě zdravé stroužky. Je mi líto, že v sadbě z naší dodávky byla závada a omlouvám se Vám za to. Podle prováděcí vyhlášky k zákonu o oběhu osiva a sadby může být v česnekové sadbě max. 10 % závadných cibulí. Snažíme se, aby toto procento bylo co nejnižší, nebo ještě lépe, aby bylo nulové. Jistý problém nám dělá termín expedice. Abychom se vyhnuli uvedeným potížím, museli bychom expedovat až v září, kdy se většina závad už projeví. Trh nás však nutí začít dříve.Při přebírání sadby od smluvních množitelů se snažíme být nároční, abychom předešli následnému zklamání zákazníků a tím i reklamacím. Ale co v tu dobu není patrné, tak se objevit nedá. Do Agri Slatinice jsme dodávali po 20. srpnu a oni posílali hned v dalších dnech. V době, kdy jste zásilku obdržel, byla jistě zdánlivě v pořádku. Možná se pro příští rok domluvíme tak, že jim budeme dodávat později, aby byla větší jistota, že zákazníky zboží nezklame. Berte to, prosím, jako vysvětlení, které nás ovšem nezbavuje odpovědnosti za kvalitu námi dodávané sadby. Ještě jednou se Vám upřímně omlouvám.

    česnek a počasí

    21. 11. 2011 18:12 Zakladatel vlákna: Vlastimil
    Dobrý den,
    rád bych věděl jak se zachová česnek vysazený před před třemi týdny s ohledem na počasí které je stále eplé a česnek již vyrazil asi do dvou centimetrů nad zem.Má někdo zkušenost jestli zmrzne při mrazících,nebo ho zakrýt chvojím?Děkuji.
    21. 11. 2011 19:42 Jan Kozák
    Prvně by mě zajímala odrůda, která za tři týdny vylezla ze země.
    22. 11. 2011 8:17 "Brácha" Sendy
    Můj dojem je, že pán sázel mělce na svátek Sv.Václava a odrůdou to tolik nebude.
    22. 11. 2011 16:38 Pavel Baxa
    Ja si myslim,ze to bude naky Spanelsky nebo Cina...protoze ja sazim prvni vikend v rijnu a nic nedela jen krasne koreni.
    13. 12. 2011 21:24 Dana Kolínová
    A takhle vypadá nyní nebo na jaře ?

    foto

    20. 11. 2011 22:05 Zakladatel vlákna: Alena Mihulková
    Zdravím, pár fotek je, ale při práci moc fotit nestíhám. Toto je detail sazeče.
    20. 11. 2011 22:09 Alena Mihulková
    Na obrázku jednostroužkové cibule vypěstvané z pacibulek - připravené na sadbu.
    20. 11. 2011 22:20 Alena Mihulková
    20. 11. 2011 22:25 Alena Mihulková
    21. 11. 2011 20:12 Vladko Krögler
    A co když tam stroužek přijde vzhůru nohama?
    22. 11. 2011 20:58 Alena Mihulková
    Zdravím, tak ať se všichni při tom moření a sázení trochu pobavíme. To se mi ještě nestalo, naše odrůdy nemají nohy-takže stojku neumí a doufám, že z pole neutečou!!!A teď vážně, myslíte pokud spadne do řádku podpučím nahoru. Včera jsem odhrnovala odrůdy v řádcích pro kontrolu hloubky a zakořenění. Je pravdou, že lžičkovým sazečem spadne stroužek do řádku nepravidelně a občas" nohama nahoru", ale co jsem viděla, je, že má krásné bílé dlouhé a silné kořeny, které ho otáčí - vyrovnávají v zemi do polohy podpučím dolů. A nějaká ta "fajfka" se nám hodí na splétání copů. Jestli to bude mít vliv na výnos uvidíme až po sklizni. Zatím má kořeny cca 2-5cm a prýt neraší ani u nejranější odrůdy Bjetinu. Na obrázku je cop z Lukanu. Přeji všem krásný den. Alena.

    Zasázené pole-část

    15. 11. 2011 21:31 Zakladatel vlákna: Alena Mihulková
    Na horách jsme již zasadili. Je tu krásně a inverze daleko od nás :o)

    moření

    15. 11. 2011 21:24 Zakladatel vlákna: Alena Mihulková
    Pro oko česnekářů-takto moříme.
    15. 11. 2011 21:32 "Brácha" Sendy
    ... půl tuny v Sulce?
    15. 11. 2011 21:47 Alena Mihulková
    Přesně tak. Po 6 hodinách vyndáno na palety a druhý den před výsadbou opakování v Rovralu. Při vyndávání to chce dobrou fyzičku - mokrá sadba je jednou tak těžká. Na obrázku je namořený Vekan od Ing.Kozáka v sazeči.

    moření Juglonem

    31. 10. 2011 22:52 Zakladatel vlákna: brácha Sendy
    V kontextu likvidace použitého Rovralu jsem si vzpoměl na starý babský recept k moření česneku. Oplodí nebo listí vlašského ořechu se upěchuje do nádoby a zalije stejným hmotnostním dílem vody. Po třídenní maceraci se výluh slije a v něm se moří česnek po dobu dvou hodin. Údajně v něm má být dostatečná dávka Juglonu, tedy alkaloidu který působí fungicidně, pro ošetření česneku.
    Jisté je, že právě pro tyto fungicidní vlastnosti nemůže být přidáván list ořešáku do kompostu v jiné formně než jako popel ze spáleného listí.
    Jaký je Váš názor pane Inženýre a nevíte o seriózní studii, která by se tím zabývala?
    S.

    A zase to moření

    31. 10. 2011 21:39 Zakladatel vlákna: petrF
    Nejdříve musím napsat, že jsem teď pečlivě 2 hodiny studoval zdejší diskuzi a také všechny články.
    Mám před sebou popsanou A4 poznámek, ale pořád mě není jasné jestli je nějaká náhrada za sulku už známá ? Probírá se tu Rovral, který je ale fungicid a sulka je arkacid, stejně jako SíraSK 520 - ta ale nejspíš není úplně to stejné co sulka. Navíc zde doporučovaný postup byl Sulkou po sklizni a Rovralem před sadbou - čili mě z toho logicky vyplívá že Rovral není náhrada Sulky. Navíc pan Ing.Kozák v příspěvku 17.10.11 21:01 radí :
    " Pokud bych měl jistotu kvalitní zdravé sadby a sázel jenom pro vlastní potřebu, využil bych při absenci Sulky namočení v roztoku Lignhumátu. Chcet-li sázet větší množství, použijte Rovral s Ligohumátem ve směsi. "

    Tedy Rovral je na plísně ok, ale na háďátko neučinkuje. V sadbě Ing. Kozáka háďátka nejsou - tedy by Sulka nebyla potřeba. Jestli jsem to ale dobře pochopil, tak háďátko může být i v půdě a napadnout i zdravou sadbu která nebude mořená Sulkou.

    Tedy ten souhrn ukončím otázkou:

    Sadba namořená sulkou odolá i háďátku které k ní přileze z venku, protože si kousne a řekne fuj a odleze ?
    Má už tedy Ing. Kozák nějaké doporučení na jiný arkacid místo Sulky ?
    31. 10. 2011 21:53 brácha Sendy
    Pokud máte na pozemku karanténního škůdce jako je háďátko, tak prostě končíte s pěstováním plodin, které jsou jeho hostitelem dokud háďátko z pozemku nezmizí. Proto je certifikovaný sadbový materiál důsledně kontrolován.

    Pokud jste měl 15 let pozemek zahrady v klidu, tak se háďátka bát nemusíte.
    S.
    1. 11. 2011 18:23 Jan Kozák
    Sulku jsme nedoporučovali proti háďátku - to v naší sadbě určitě není, navíc Sulka háďátku moc neublíží. Doporučovali jsme ji proti vlnovníku česnekovému. To je roztoč a Sulka ho hubí včetně vajíček. Pokud bude háďátko na pozemku, žádné moření česnek před ním neochrání.

    Jak mořit?

    31. 10. 2011 19:00 Zakladatel vlákna: Lampa
    Dobry den,

    objednal jsem si od Vas cesnek, ktery mi prisel (bohuzel objednal jsem ho malo). Je tento cesnok jiz moreny ? Pokud ne, jak ho namorit ? Chtel bych pouzit Sulku a Lignohomat. Omlouvam se za urcite jiz polozeny dotaz. Dekuji
    31. 10. 2011 19:20 Petr S.
    Poslední měsíc se z velké části v diskuzi probírá moření,někdy i velmi do podrobna,spousta informací o moření je i v zde v článcích o pěstování česneku ale pořád se někdo ptá,jak namořit česnek.Nechápu.Pan Ing. Kozák přece nemá čas odpovídat pořád na to samé dokola.Na jaře tu bude tisíc příspěvků, jak,kdy a čím stříkat proti houbomilce,jestli vytrhávat paličákům palice a jak sušit česnek.Omlouvám se,ale takhle to přeci nejde dělat.Stačí pouze číst! Snad si to někdo vezme k srdci:-)
    31. 10. 2011 19:57 Lampa
    Nasel jsem, ale prvni cast zustava neodpovezena, je objednany cesnek jiz namoreny? Mozna bych se primlouval, tuto odpoved dat do "Často kladené dotazy"
    31. 10. 2011 20:14 brácha Sendy
    Pokud při objednávce nebylo sjednáno výslovně jinak.
    Důvod je prostý = česnek se musí prodávat v celých palicích "nerozdružený na stroužky". Navíc doposud byla praxe moření těsně před výsadbou.
    31. 10. 2011 21:07 Brácha Srandy
    V palicích makovicích se česnek neprodává. Tak to smažte. Musí, musí, musí, nic nemusí.
    31. 10. 2011 22:08 brácha Sendy
    I kdyby se hradečák paličák třikrát přejmenoval ...! No a opravovat palice na cibule taky nebudu Milý Jeníku(ml.)
    31. 10. 2011 19:59 brácha Sendy
    Sadbový česnek se prodává v ČR zásadně nemořený.
    Máte tak možnost mechanicky poškozené nebo přebytečné cibule použít jako konzumní. Taky máte možnost jako moje sousedka, natolik věřit v kvalitu Kozákovic česneku, že jej sází a pěstuje bez ošetření mořením (při dodržení ostatních agrotechnických zásad). To je normální pro malá množství tak do spotřeby sedmičlenné domácnosti za rok.
    Jestliže nejmenší balení 10 ml Rovralu je pro 2,5 litru mořící lázně, má moření smysl právě od množství 2 kg výše. Pro pěstitele, kde neúroda je existenční záležitostí je moření sadby pak ekonomicky odůvodněnou samozřejmostí.
    S.
    31. 10. 2011 20:29 Jan Kozák
    Naše sadba není mořená ani nijak chemicky ošetřená ve skladu. To znamená, že neupotřebená sadba může být využita v kuchyni. Máte-li Sulku, namořte nejprve v ní, po okapání můžete ještě ošetřit v roztoku Lignohumátu.
    31. 10. 2011 20:31 Petr S.
    Poslední měsíc se z velké části v diskuzi probírá moření,někdy i velmi do podrobna,spousta informací o moření je i v zde v článcích o pěstování česneku ale pořád se někdo ptá,jak namořit česnek.Nechápu.Pan Ing. Kozák přece nemá čas odpovídat pořád na to samé dokola.Na jaře tu bude tisíc příspěvků, jak,kdy a čím stříkat proti houbomilce,jestli vytrhávat paličákům palice a jak sušit česnek.Omlouvám se,ale takhle to přeci nejde dělat.Stačí pouze číst! Snad si to někdo vezme k srdci:-)
    1. 11. 2011 9:52 brácha Sendy
    Napište mi svůj názor "nestranného pozorovatele" na astra35@o2active.cz, jestli jsou mé předběžné odpovědi přínosem pro netrpělivce co nechtějí hledat pomocí Ctrl+F ...
    Jedno je však jisté, že spoustu věcí v zimně až bude čas asi Kozákovi přesunou do rubriky Často kladené dotazy (FAQ).
    A pokud Vám nahoře svítí nápis zeleně "příspevek byl úspěšně vložen" nemačkejte F5, jinak se vloží opakovaně.
    S.

    Kolik sadby

    31. 10. 2011 15:16 Zakladatel vlákna: František 41
    Kolik sadby budu potřebovat na 1ha
    31. 10. 2011 17:16 brácha Sendy
    Záleží na sponu výsadby a odrůdě (velikosti jednotlivého stroužku). Pokud budete mít drobnější sadbový materiál, tak Vám u Benátčanu může třeba zbýt až 200 kg z té tuny.
    Drobnější sadba je například při pěstování z pacibulek nebo při použití hustšího sponu na méně úživné půdě. Drobnější sadba je pro pěstitele výhodou, protože množitelský poměr počtem stroužků je dán odrůdou ale výnos je pak větší právě o poměr hmotnosti cibule sadby a cibule konzumní.
    31. 10. 2011 20:33 Jan Kozák
    Orientačně se počítá tuna sadby na hektar.Záleží na velikosdti stroužků a sponu. U velkostroužkových odrůd (Jovan, Havran) může být toto číslo až dvojnásobné, naopak Benátčanu Vám stačí 800 kg.

    cesnek

    31. 10. 2011 12:49 Zakladatel vlákna: Michalka
    Dobry den,chtela bych poprosit o radu,kolik budu potrebovat lazne k namoreni 60kg cesneku,kdyz budu morit Rovralem a zakoupim si 100ml?diky moc za odpoved.
    31. 10. 2011 13:08 sestra Sendy
    Protože potřebujete 0,7 až 1,0 litru 0,4% roztoku na kg sadby.
    31. 10. 2011 17:46 brácha Sendy
    By si Michalka na 60 kg česnekové sadby měla koupit 240 ml Rovralu Aquaflo, aby měla 60 litrů 0,4% mořící lázně. Jestliže je v doporučeném dávkování obsažena jistá míra navýšení dávkování nad aplikační minimum z důvodu nerovnoměrnosti aplikace, tak při mírném prodloužení času na 30 minut (a s uvážením synergického spolupůsobení fixace účiné látky na povrchu sdaby Lignohomátem) je možné, aby měla až 1,2 kg sadby na litr mořící lázně (tj. 200 ml do 50 l vody).
    Připomínám, že největší aplikační nerovnoměrností je, když se sice namíchá přiměřené množství roztoku, ale pak se moří první polovina v čerstvém a druhá polovina v použitém roztoku. Pro vyloučení této chyby si sadbu rozdělte na stejné díly (nebo nechte po 20 kg v pytlích) a mořte pokaždé jednou v čerstvém roztoku.
    31. 10. 2011 20:38 Jan Kozák
    Běžně se potřebuje na kilo sadby litr mořicí lázně, tedy na 60 litrů se spotřebuje 240 ml Rovralu Aquaflo. Mořicí lázeň by se neměla používat opakovaně.

    Použitý Rovral

    30. 10. 2011 20:34 Zakladatel vlákna: Bříza
    Co s použitým rovralem?Děkuji.
    30. 10. 2011 21:04 brácha Sendy
    Použitou mořící lázeň je nejlépe aplikovat jako zálivku na plochu, kde je česnek nasázený. Pokud by to bylo obtížně proveditelné (velké výsadbové plochy a přebytek dešťových srážek) je možné tímto roztokem zalít kompost nebo polní hnojiště.
    31. 10. 2011 21:05 Brácha Srandy
    Pan ING by to do kompostu nedával, tak svůj příspěvek smažte, ať se vám lidi nesmějou.
    31. 10. 2011 20:43 Jan Kozák
    Podle příbalového letáku se má přebytek postřikové (mořicí) kapaliny pětinásobně zředit a vylít na ošetřovaný pozemek tak, aby nebyly zasaženy zdroje pitné vody ... Do kompostu ani do hnoje bych to nedával.
    31. 10. 2011 21:17 brácha Sendy
    NEPOUŽITÝ přebytek mořící lázně se zředí 1:5 a aplikuje se na plochy, kde je aplikace přínosem. Použitá mořící lázeň má již zbytkovou kncentraci účinné látky menší než 20% původního obsahu a aplikuje se neředěná (tj. jako ředěná nepoužitá jícha). Roztok nepatří do čerstvého kompostu nebo hnoje ani do kanalizace, protože brzdí biologické procesy přeměny organických látek. U kompostu kde je přeměna ukončena a je určen k rozvozu na pozemek je působení podobné jako když nejprve rozvezete kompost a pak daný pozemek pokropíte likvidovanou kapalinou.
    31. 10. 2011 21:27 Brácha Srandy
    Aha, aha, aha, takže už je to jinak.
    31. 10. 2011 21:39 brácha Sendy
    Omlouvám se, že jsem sdělení distributora získané telefonickým dotazem nepřepsal dotatečně podrobně.
    Jde o to, že pokud nemůžeme zabezpečit při velkých plochách a vysokém nasycení půdního profilu předchozími srážkami, že další srážky spláchnou rezidua do povrchových vod, volíme menší zlo aplikací na sorbent typu mineralizovaný kompost.
    S.
    < Novější423424425426427Starší >

    Kontakt E-mail, telefon, adresa

    Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
    Chvojenec 75, 534 01 Holice
    IČO: 05439710
    Kontakt

    cesnek@cesnek.cz
    E-mail není určen k poradenství.
    Rádi Vám poradíme v diskusi.

    Obchodní podmínky
    Reklamační formulář

    Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne