Přihlášení

  • Pěstování
  • Popis česneku
  • Odrůdy
  • Choroby a škůdci
  • Články
  • Diskuse

    Lukan X Benátčan

    18. 2. 2013 23:38 Zakladatel vlákna: Ondřej Ulík
    Dobrý den,
    prosím Vás, chtěl by jsem pěstovat česnek pro sebe nebo možná i na malej prodej,známí atd ale jsem začínající pěstitel takže vše jen z netu a zajímalo by mě jakou odrůdu zvolit, přmejšlim nad Lukan nebo Benátčan a nevim jestli je dobré sazet ze sadby tady z těchto stránek když koupim ze sadby 2013 tak ho sázet v březnu 2014 nebo si mam vybrat odrůdu co se da sázet na zimu 2013?
    A jestli máte někdo zkušenosti, tak jak je to s cenama plus mínus a jestli je nějaké minimální množství ke koupi, a s dopravou, jestli je pošta možna, nebo jen osobně?
    Mockrát děkuju za jakoukoliv odpověď.
    Fakt jsem lajk tak mě šetřete :-)
    20. 2. 2013 13:25 Petr Štěpánek
    Vážený pane Ondro , začínáte, tak se nebojte prostudovat tyto stránky důkladně - diskuse i vlevo záložky jsou plné odpovědí na Vaše otázky.Pan ing je možná na dovolené, ale stejně by Vám v jednom odstavci vše nevysvětlil.Prostudujte-poznamenejte a spešl dotazy Vám někdo v budoucnu zodpoví.Česnek dělám 30 let,ale stejně se občas zeptám.Jak získávám znalosti, tak příroda se stále snaží mi dokázat, že toho moc nevím.Praxe se mění a podnebí též.Dříve to byla brnkačka a nyní to dá stále více práce - chemie - a sebevzdělávání.Až se dostanete do bodu , že víte - že nic nevíte, tak se nenechte zlomit. Česneku zdar a to i Vašemu PS
    20. 2. 2013 13:47 Petr Štěpánek
    Český česnek --- !!!Objednávejte určitě tady a pozor 1 .5.2013 již 2 minuty po půlnoci-- ráno bude již vše rozebráno.Loni to bylo jěště dřív.Cenu se dovíte před zasláním balíku.Loni se cena pohybovala v  ČR dle mé zkušenosti od 270kč do 350 kč.A někteří se nestyděli prodávat i Francouze či Španěla. Tak pozor!!!Skuste paličáky a nepaličáky více odrůd.Někde tu je napsáno, že se každý česnek nechá sázet v listopadu, ale v březnu -- jen některý.Já sázím vše na podzim na pole a na zahrádce mohu pokusničit. Zdar Vašemu snažení PS
    21. 2. 2013 20:40 Jan Kozák
    Na dovolené jsem nebyl, nevím, co to je. Plně s Vámi souhlasím, že ani po třiceti letech pěstování česneku není člověk úplně chytrý. Pan Ing. Havránek, dej mu pánbu věčnou slávu, říkával, že celý život dělá kolem česneku, ale přesto každý rok pro něj připraví nějaké překvapení.
    21. 2. 2013 20:37 Jan Kozák
    Máte-li čas, přijeďte v úterý na seminář do Buchlovic. To se týká všech zájemců. Pozvánka je nahoře. Letos česnek nezmrzne, takže se objednávky budou přijímat určitě delší dobu. 1. května možná budou i nějaké orientační ceny, ale to nezaručuji. Dodáváme do jakéhokoliv místa v ČR, osobní odběr bude možný u nás V Poběžovicích u Holic každou sobotu v září, asi taky v Holicích ve všední dny, dále v Morkovicích na Kroměřížsku, v oblasti Veselí nad Moravou a někde v okrese Pelhřimov. Mimo Holic budou ostatní místa časově omezena na několik málo dnů.

    Co se stalo s tímto česnekem?

    18. 2. 2013 18:32 Zakladatel vlákna: Jarda
    Dobrý den pane Kozák, prosím o radu.Při loňské sklizni česneku jsem udělal pokus, jak ho nejlépe uskladnit. Do vákuové misky jsem narovnal asi 20 paliček,vysál vzduch a dal do chladného sklepa. Začátkem ledna jsem zjistil, že se miska vevnitř orosila. Otevřel jsem jí a česnek byl dost aromaticky cítit.Po oloupání nebyl již bílý jako dříve, ale žlutý a jakoby zesklovatělý.Co se stalo a dá se tento česnek použít? Děkuji za radu Jarda
    21. 2. 2013 20:24 Jan Kozák
    Ze snímku a popisu to nedokážu přesně posoudit. Připadá mi to jako uvařené. Nebyl česnek před uskladněním sušen ve vysoké teplotě nebo na slunci?
    22. 2. 2013 10:14 Jarda
    Česnek jsem sušil jako každý rok na půdě rodinného domku.Je sice pravda, že je v létě na půdě dost teplo, ale suším ho takto již několik let a nikdy se s ním nic nestalo. Jak jsem uvedl, asi 20 paliček jsem uzavřel do té vákuové misky a zbytek byl uskladněn ve špajzce. Ten byl však normálně bílý a nebyl tak aromaticky cítit. Myslíte si, že ten žlutý mohu konzumovat? Děkuji za odpověď. Jarda
    22. 2. 2013 19:52 Jan Kozák
    Tak uvařený nebyl. Konzumovat ho určitě můžete, ale myslím si, že u něho došlo i k chuťové změně k horšímu.

    Co se děje s tímto česnekem?

    17. 2. 2013 18:43 Zakladatel vlákna: Ivana Smetanová
    Dobrý den, prosím o radu. V březnu 2012 jsem dosazovala zimní česnek (zbytek, co jsem nezasadila předchozí podzim, odrůdu neznám, množím si již několik let sama). V srpnu 2012 jsem česnek vyndala. V červenci 2012 se objevila na nati rez, natě byly silně zasažené. Česnek byl dosud pěkný, avšak nyní se scrvkává, gumovatí, barva se mění na růžovo-žlutou, povrch je místy jakoby šedivě ojíněný. Porovnat s česnekem vysazeným před zimou nemohu, ten jsem všechen vysadila, tento z březnové výsadby jsem nechala na konzum. Jde o končící životnost česneku či o nějakou chorobu? Díky a zdravím. Ivana Smetanová
    21. 2. 2013 20:21 Jan Kozák
    Téměř s jistotou to určuji jako napadení vlnovníkem česnekovým. Rez toto nezpůsobuje. Česnek je také zasažen černí (správně sazovitostí), ale to je pouze vada krásy. Ochrana je možná mořením v Sulce a skladováním v nízké teplotě (0 až -2 stupně). Ale to je doma dost problematické. Tomuto škůdci se vůbec nevěnovala pozornost (dokonce český název dostal teprve před několika lety), já ho považuji za největší problém při pěstování česneku.

    Odrůda Paličák

    15. 2. 2013 19:44 Zakladatel vlákna: Renata Koucká
    Dobrý večer,
    chci se zeptat co říkáte těmto stránkám a odrůdě Paličák? Myslím, že moji známí v zahraničí asi "naletí"....
    http://www.hammergarlic.com/tjeckindex.htm
    21. 2. 2013 20:10 Jan Kozák
    Švédi mají smůlu, že nemají možnost ochutnat některou z českých odrůd. Pak by Martin asi tak slavný nebyl.

    Sclerotium na česneku

    15. 2. 2013 11:40 Zakladatel vlákna: Pavel Spirov
    Omlouvám se, dotaz je adresován Ing.Kozákovi, ale uvítám rád každou radu, obzvláště, zda je moření česneku tímto přípravkem - Rovral - proti této chorobě účinné. Děkuji.
    15. 2. 2013 13:31 Honzík Novák (ml.)
    V jakém rozsahu máte škody
    určitě jste určil chorobu správně jako sclerocium, nešlo třeba jen o čerň?
    za jak dlouho následuje na stejném místě česnek po česneku
    jak likvidujete podezdřelé nebo uhynulé rostliny.
    ???
    15. 2. 2013 14:18 Pavel Spirov
    Díky za Vaši reakci, škody po použití Rovralu jsou určitě tak do 10 kusů z celkových 200 kusů, před čase, kdy nebyl nový Rovral k sehnání, resp. na trhu, tak škody byly cca 30 kusů i více. česnek po česneku mám za 4 roky. Likvidaci provádím buď když cibule česneku není příloš poničená, tak houbový povlak omyji na jiném místě, kde se nic nepěstuje a na slunci osuším a pak na rychlou spotřebu. Když je cibule už moc poničená, spálím.
    16. 2. 2013 10:03 Honzík Novák (ml.)
    Ale podle všech znaků asi nikoliv sclerotium cepivorum.
    Pokud by jste se takhle choval při výskytu sclerotium cepivorum tak ani Rovral nepomůže a postupně si zamoříte celou zahradu.
    Zkuste si udělat plánek zahrady a zakreslovat si tam v jednotlivých letech "problémy". Pokud takový obrázek jste schopen vložit sem jako přílohu, mohu já nebo pan Ing. Kozák problém identifikovat přesněji. Připomínám, že sclerotium cepivorum při napadení vytváří velmi ostře ohraničená ohniska, která dostanete "jak přes kopírák" v následujících letech v ostatních cibulovinách i česneku.
    16. 2. 2013 15:25 Pavel Spirov
    Děkuji za Vaši radu, skutečně to nějaká houba bude a jedině dobře, že to nebude sclerotium, ikdyž napadená rostlina vypadá přesně tak, žloutnou listy a cibule je celá bílá, jako na fotografiích Ing.Kozáka. Záhony před výsadbou dezinfikuji dusíkatým vápnem, mořím Rovralem, tak budu letos zvědav, jak to dopadne. Díky, zahradu budu monitorovat.
    17. 2. 2013 0:34 Jan Kašpar
    V ČR je na S.C. povolen přípravek ORTIVA. Ale to co opravdu funguje povoleno není: Je to Folicur 250, Horizon 250, Orius 250. Tři názvy pro jednu účinnou látku tebuconazole ze skupiny triazolu. Jedná se o jeden a ten samý prostředek, jen pod jinými názvy. Mimochodem likviduje i Fusarium (česky Srpovničku). Moření: 1%, 2 až 3 hod + smáčedlo. Postřiky max. 2x 0,1% až 0,2%, odstup 30 dní, OL=35 dní /španělský předpis/.
    Nutno přidat min. 0,2% koloidní síry (Sulikol-K) kvůli vzniku resistence patogena.
    17. 2. 2013 1:59 Jan Kašpar
    Rovral nefunguje ani na S.C., ani na Fusarium. Existuje ještě jeden, samozřejmě v ČR nepovolený přípravek na česnek - TOPSIN M, a je jedno, zda kapalný nebo WP. U nás je k dostání ve velkém, v Polsku i v malém balení. Ten na S.C. funguje tak, že omezuje, ale nepotlačí úplně. Fusarium potlačí úplně.
    Abych nebyl podezírán, že jsem chemický Alí, tohle já osobně nepoužívám. Jedná se o zkušenosti známých, kteří nemají takové zábrany.
    Jinak zastávám názor, že mohu mořit tvrdou chemií, ale pak postřiky za vegetace musí být vzhledem k residuím velmi mírné. Sulikol-K, Solfatan, Burgundská jícha (před léty Bordóská), hypermangan a jód (JODONAL-B na desinfekci chirurgických nástrojů)
    Jen na houbomilku resp. Květilku (vyžírá parenchym) nutno použít nějaký ten pyrethroid nebo organofosfát, bohužel.
    17. 2. 2013 10:25 Pavel Spirov
    Díky za radu, Horizon 250 mám na moniliozu tak to vyzkouším, hypermangan a sulikol také, tak uvidíme.
    19. 2. 2013 8:01 Jan Kašpar
    Pokud budete česnek (nebo cokoli) ošetřovat chemickým postřikem, je nutno dodržet koncentraci a zároveň doporučené množství postřikové kapaliny. T.j. je-li v návodu předepsáno 1l/hektar, pak na ar (100 m2) je třeba použít 10 litrů jíchy v koncentraci 0,1%. Druhou věcí je ochranná lhůta. Já osobně OL násobím vždy nejméně dvěma. Jistota je jistota a nemíním požívat nějaká residua. Těch mám z hypermarketů dost. T.zv. "tvrdou chemií" také většinou poškodíte půdní organismy. Např. chvostoskoky a podpoříte si únavu půdy.
    Jinak hypermangan je jen mírná desinfekce, a pokud s tím polejete cokoli, tak to odpuzuje navíc mšice. Pokud je na rostlině už máte tak budou sát vesele dál.
    A končím, abych tady nebyl chytrej jak rádyjo, nebo jako Honzík Novák (ml.)
    19. 2. 2013 12:16 Honzík Novák (ml.)
    Rád jsem si přečetl Vaše názory a rady.

    Nyní se ptám, jaký máte názor na babskou radu, která navrhuje "provést výsev zeleného hnojení složeného z hořčice a cibulového semínka".
    Zdůvodnění se opírá o to, že klíčící cibule probudí spící sklerocia a protože zaorání porostu následuje dříve než tvorba plodnic s novými sclerocii, tak konkurenční saprofytické bakterie likvidující zejména hořčici převládnou a zlikvidují spolu s vlastní potravou i poškozená mycelia patogenní SC.
    19. 2. 2013 12:36 Jan Kašpar
    Nemám názor na věci, která jsem osobně, nebo někdo z mého okolí nevyzkoušel, pokud možno opakovaně.
    A za druhé, jsem pouhý malý pěstitel amatér, pravda, již od roku 1965.
    a za třetí, rozlišuji česnek trojího
    druhu s jednou podmínkou:
    Podmínka, skladovatelnost musí mít česnek do června roku příštího.
    Druhy česneku:
    1) hmotnost očištěné usušené (po 5 týdnech sušení)palice s hmotností 100g a více nazývám česnek.
    2) hmotnost 80 až 100 g, nazývám spotřebák.
    3) hmotnost pod 80g nazývám chcípák.
    Co byste taky čekal od amatéra.
    20. 2. 2013 22:04 Jan Kašpar
    Správně má být:
    1 litr (prostředku)/1000 litrů (vody) na hektar.
    Samozřejmě že napsat 1l/ha je pitomost. A Odvozovat z toho že to je 0,1% koncentrace a na ar že je potřeba 10 litrů takto nelze.
    Pochopitelně moje blbost.
    tedy správně: 1l/1000l na hektar
    21. 2. 2013 11:59 Jan Kozák
    Rovral na Sclerotium určitě nepůsobí a mám pochybnost i o účincích níže uvedených přípravků. Určitě funguje použití dusíkatého vápna jednak na postiženém místě, jednak také před výsadbou česneku. Aby byl účinek co nejvyšší (ale ani tak nemusí být 100%) musí být dusíkaté vápno zapraveno do půdy, musí být dostatečná vlhkost (dá se zalít) a co nejvyšší teplota. Ošetřená plocha se pokryje neprodyšnou fólií.
    21. 2. 2013 16:14 Honzík Novák (ml.)
    ... zařadit cokoliv na bázi tebuconazole do mořící lázně nemá smysl, protože ten působí na aktivně rostoucí mycelia, na klidovou formu sclerocia nepůsobí. Problém aplikace tedy spočívá v tom, jak jednoduše spolehlivě probudit spící SC abychom ji v druhém kroku mohli zasáhnout méně agresivní (či dokonce selektivní) chemií.

    Dusíkaté vápno, potažmo kyanid, půdobí i na problematickou infekci půdy ve formě spících sclerocií.
    21. 2. 2013 18:30 Jan Kašpar
    Ono pane Nováku juniore, je to složitější. Někdy okolo roku 2000 se rozmohla u jednoho mého známého na pozemcích bílá plíseň (S.C.). Zničila cibuli, česnek i některé cibuloviny či hlízové květiny.
    Takže co s tím? I nalezli jsme Folicur 250 (tehdy nikoli ew ale ec) I zakoupilo se v Mnichově a bádalo se. Němci měli návod pro cibuli, ale nikoli pro česnek. (Asi německý antisemitismus) I bádalo se dále a nalezli jsme X-návodů na česnek pro Folicur 250 po celém světě. Pravda, trochu se lišily. Ale všechny návody uváděly moření stroužků + postřiky, koncentraci a periodicitu. I postupovalo se přesně, zdůrazňuji přesně podle návodu španělského. Stejně tak se postupovalo s cibulí a hlízami (cibulemi) květin. A ejhle, po asi 5 letech soustavného používání Folicuru, sclerotium nevydrželo a zmizelo, asi odešlo do pryč. Další moření až do dnešních dnů (7 let) není potřeba. Takže pro amatéry, je rozhodující zbavit se problému a nikoli nějaké teoretické pindy.
    A mimochodem, před asi 30 lety existoval zaručený prostředek na cokoli a proti čemukoli. Jmenovalo se to NEMATIN a byl to 30% formaldehyd. Sice název říkal, že je to na likvidaci háďátka, a desinfekci půdy, ale vyvraždilo to v pohodě od bakterie přes žížaly po krtka, zničilo plísně i spory v půdě a zničilo to plevely od žabince po 30 let starou jabloň, pokud byla blíže desinfikovanému místu.
    S pozdravem J.K.
    21. 2. 2013 22:19 Jan Kašpar
    Firma BAYER, zřejmě disponuje nekvalifikovaným personálem.¨Doporučuji Vám na tuto firmu se obrátit a poučit je, jakže se to má správně s tím tebuconazolem dělat. Upozorněte je, na chybu v manuálu a žádejte nápravu.
    Možná Vám nabídnou i luxusně placené místo. O odborníky je vždycky nouze. A Bayer je velká a bohatá firma.

    Sclerotium na česneku

    15. 2. 2013 11:36 Zakladatel vlákna: Pavel Spirov
    Dobrý den pane inženýre,
    jsem drobný, zato zapálený pěstitel česneku. Dle fotografií, které máte na Vašich stránkách usuzuji, že mi občas napadá česnek Sclerotium. Poraďte, prosím, jak ho mám obelstít? Začal jsem mořit Rovralem AquFlo a zdá se mi stav lepší, ikdyž mi vloni dost česneku vymrzlo. Děkuji za radu.

    Bjetin 2012

    14. 2. 2013 16:50 Zakladatel vlákna: Michal Zvara
    14. 2. 2013 20:12 Jana Kopecká
    Na to se dá napsat jen Pán Bůh zaplať. Krásné cibule, slušný výnos. V porovnání s těmi, co jim porost zničil mráz, tak luxusní. Ať se daří i v letošním roce. Prosím, jen pro upřesnění, v jakém sponu dáváte stroužky od sebe v řádku a záhony. Děkuji
    16. 2. 2013 22:32 Michal Zvara
    Řádky jsem měl od sebe cca 30-35cm (na plečku)
    česnek v řádku byl od sebe cca 10cm ( na motyčku)
    ale na letošek mám sazeno hustěji, tak uvidíme =)
    16. 2. 2013 22:46 Michal Zvara
    Ještě jsem zapomněl napsat tu hloubku sázení, je to 10 cm ručně, kolíkem
    děkuji za hezké reakce

    Bjetin 2012

    14. 2. 2013 16:49 Zakladatel vlákna: Michal Zvara
    Ahoj všem, přidávám pár fotek z minulého roku(2012) šlo o Bjetin na Znojemsku. Sadba cca 18kg, sklizeň 95kg. Nato, že byl celkem suchý rok, byla sklizeň celkem příjemná(ikdyž jsem musel česnek vyrývat =D tak se pokochejte a okomentujte..

    pěstování ve vyšších polohách

    14. 2. 2013 9:30 Zakladatel vlákna: Eliška
    Dobrý den pane Kozák,
    možná mám hloupý dotaz, přesto se zeptám.
    Jaká je reálná šance, že by se dal česnek vypěstovat v 520 m.n.m. (Zlínský kraj). Vím, že bude záležet na mnoha okolnostech, kvalitě půdy atd., ale nerada bych chtěla skončit s pěstováním česneku.Je možné pěstovat česneky ve skleníku?
    Děkuji za odpovědi a názory.
    Eli
    21. 2. 2013 11:44 Jan Kozák
    Samotná nadmořská výška 520 metrů není limitujícím faktorem při pěstování česneku. Kdybychom nemnožili v podobných podmínkách, tak jsme loni neměli co prodávat. Přesto doporučuji zkusit pro začátek víc odrůd a ukáže se, které se tam nejlépe daří. Konečně toto doporučení platí i pro nížiny. Smysl pěstování česneku bych viděl v pěstování pro nať - něco podobného jako lahůdková cibule. Pěstovat česnek na uskladnění by nemuselo být ve skleníku úspěšné a celkově je to blbost.

    Velikost

    13. 2. 2013 17:24 Zakladatel vlákna: Roman Soukup
    Dobrý podvečer pane Kozák,trochu informační otázka na Vás,ještě si umíte vybavit nejtěžší česnek který jste vyděl,popřípadě kdy to bylo,jaká odrůda,zda byl z Vaší sadby či cizí sadby,děkuji za Vaší odpověď.
    Zařazeno: Buchlovice, Výstavy
    21. 2. 2013 9:19 Jan Kozák
    Oficiální nejtěžší česnek jsem viděl na Festivalu česneku v Buchlovicích v soutěži o největší česnek před téměř deseti lety. Byl od pěstitele z Drnholce a vážil přes 230 gramů. Možná se jednalo o Vekan, ale nejsem si úplně jistý. Jsem přesvědčen, že letos tento rekord překonáme novošlechtěním LAN.

    Benátčan

    13. 2. 2013 4:18 Zakladatel vlákna: Ondřej Ulík
    Dobrý den,
    prosím Vás da se někde sehnat česnek Benátčan pro sadbu na březen 2013 ?
    Díky všem.
    Zařazeno: Prodej česneku
    21. 2. 2013 8:57 Jan Kozák
    Sadbu určitě neseženete. Vůbec není.

    Postřik STOMP

    9. 2. 2013 19:06 Zakladatel vlákna: Radomir Matušek
    Dobrý den, nevíte náhodou někdo kde se dá koupit postřik STOMP v menším balení než 5l? Když se dívám na net tak všude prodávají jen velká balení a zase tolik toho nepěstuji. Děkuji za typ
    21. 2. 2013 8:56 Jan Kozák
    Možná, že by pomohlo upřesnit lokalitu, kde to chcete použít. Pak by se mohl ozvat někdo, kdo Vám trochu odleje nebo Vám to sám postříká. Pokud nemáte osvědčení II. nebo III. stupně o odborné způsobilosti po nakládání s přípravky na ochranu rostlin, pak by ta druhá varianta byla správnější.

    koupě sadby

    8. 2. 2013 20:33 Zakladatel vlákna: Václav Labaj
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli eshop Tlumačák z Uherského Hradiště nabízí opravdu sadbu odrůdy BENÁTČAN. Prosím máte někdo s tímto eshopem nějakou zkušenost? Předem děkuji za odpověd.
    Zařazeno: Prodej česneku
    13. 2. 2013 4:20 Ondřej Ulík
    Chtěl bych se jen zeptat jestli jste se dozvěděl o pravosti na eshop Tlumačák z Uherského Hradiště?
    13. 2. 2013 12:04 Honzík Novák (ml.)
    Kdokoli ci může na e-shop dát cokoliv, ale když u toho uvede stav "na dotaz" nebo "vyprodáno" nedopouští se žádného přestupku. Yhledávače nekontrolují podmínku skladem, ale jen to jestli daný e-shop má zboží zalistováno.
    Tlumacak.cz bude natolik seriozní e-shop, že když si objednáte Thermidrome nebo Therador určitě ho letos v březnu můžete sázet. České a polské odrůdy mají stav vyprodáno a pokud pan Jindřich Háša neumí čarovat, tak tam stav vyprodáno zůstane až do nové sklizně.

    Prosbička

    8. 2. 2013 9:39 Zakladatel vlákna: Honzík Novák (ml.)
    Seminář bude jistě velmi zajímavý, ale nemohu se zůčastnit. Velmi by mne zajímala přednáška "Možnosti identifikace česnekových odrůd pomocí DNA fingerprintingu, RNDr. Jaroslava Ovesná, CSc., VÚRV, v.v.i., Praha".
    Prosím, jestli by jste si nemohl u autorky vyžádat svolení s publikování abstraktu této přednášky zde v záložce články.
    Pane Inženýre předem moc děkuji.
    Zařazeno: Buchlovice
    21. 2. 2013 8:46 Jan Kozák
    Uvidíme, pokud to bude možné, rád dám tyto informace k dispozici. Jedná se totiž o objektivní metodu, která může usvědčovat podvodníky. A není jich málo, stačí brouzdat internetem.

    houbomilka česneková

    6. 2. 2013 20:40 Zakladatel vlákna: jan
    Našel jsem na internetu informace že KARATE není moc učínné a doporučuje se používat CAREO prý chrání celou rostlinu i úrodu a Účinná látka je pak obsažena i v nových přírůstcích. co tedy lépe bude fungovat?
    21. 2. 2013 8:43 Jan Kozák
    My používáme Reldan, jeho účinnost trvá podstatně déle než u Karate. Tady však mluvím (nebo spíš píšu) o šlechtitelských porostech, kde záleží na každé rostlině. Při maloplošném pěstování se přimlouvám za netkanou textilii a hlavně, jak je i níže uvedeno, sledovat, zda-li je hobomilka v dané oblasti přítomna a zda-li její škody přesahují náklady na ošetřování. Myslím si, že je přijatelné napadení i trochu více než uvedená 2 %.
    < Novější367368369370371Starší >

    Kontakt E-mail, telefon, adresa

    Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
    Chvojenec 75, 534 01 Holice
    IČO: 05439710
    Kontakt

    cesnek@cesnek.cz
    E-mail není určen k poradenství.
    Rádi Vám poradíme v diskusi.

    Obchodní podmínky
    Reklamační formulář

    Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne