Přihlášení

 • Pěstování
 • Popis česneku
 • Odrůdy
 • Choroby a škůdci
 • Články
 • Diskuse: Pěstování ve skleníku Zpět na diskusi

  Sklizeň

  29. 4. 2013 1:40 Zakladatel vlákna: Jana
  Dobrý den, koupila jsem údajně letošní česnek z Moravy - je možné, že je to skutečně náš letošní česnek, nebo jsem naletěla?
  Děkuji za odpověď.
  29. 4. 2013 6:17 Jan Kozák
  Ti darebáci jsou ve svých lžích stále vynalézavější. Pokud česnek vypadal dost čerstvě, pak byl asi z Egypta. Náš česnek bude asi za dva měsíce. Na jižní Moravě má česnek náskok tak dva tři dny. Zrovna tak je blbost česnek ze skleníku nebo foliovníku. Doporučuji podat podnět ke kontrole Státní zemědělské a potravinářské inspekci.

  pěstování ve vyšších polohách

  14. 2. 2013 9:30 Zakladatel vlákna: Eliška
  Dobrý den pane Kozák,
  možná mám hloupý dotaz, přesto se zeptám.
  Jaká je reálná šance, že by se dal česnek vypěstovat v 520 m.n.m. (Zlínský kraj). Vím, že bude záležet na mnoha okolnostech, kvalitě půdy atd., ale nerada bych chtěla skončit s pěstováním česneku.Je možné pěstovat česneky ve skleníku?
  Děkuji za odpovědi a názory.
  Eli
  21. 2. 2013 11:44 Jan Kozák
  Samotná nadmořská výška 520 metrů není limitujícím faktorem při pěstování česneku. Kdybychom nemnožili v podobných podmínkách, tak jsme loni neměli co prodávat. Přesto doporučuji zkusit pro začátek víc odrůd a ukáže se, které se tam nejlépe daří. Konečně toto doporučení platí i pro nížiny. Smysl pěstování česneku bych viděl v pěstování pro nať - něco podobného jako lahůdková cibule. Pěstovat česnek na uskladnění by nemuselo být ve skleníku úspěšné a celkově je to blbost.

  Violeta

  12. 6. 2012 13:05 Zakladatel vlákna: Jan Hlaváček
  Dobrý den pane inženýre, na farmářském tržišti v Praze se začínají objevovat letošní "české česneky". Když jsem se zeptal co jest to za odrůdu, bylo mi sděleno: odrůda Violeta. Proč je tak brzy?: protože je na jižní Moravě pěstovaný ve skleníku. Existuje vůbec taková odrůda? Děkuji za Vaši reakci.
  12. 6. 2012 21:05 Jan Kozák
  Nesmysl. Žádná odrůda v evropském registru toto ani podobné jméno nemá. Česnek se ve skleníku určitě nedělá, podle jednoho trhovce (ten to však neprodává) je tento česnek z Egypta. Mohl by být i ze Španělska. Čerstvý český česnek zatím nikde nedostanete.
  12. 6. 2012 21:30 Hana Kopecká
  Jak jsem uvedla ca před týdnem v Praze na Haveláku prodávali také údajně český česnek, po mé reklamaci další den již uváděli Maďarsko. Tento týden stánkař uváděl odrůda "Slovák|", neměla jsem čas se dohadovat, ale vážně zvažuji že podám podnět na ČOI, pokud příští týden uvidím podobný nesmysl na tom samém místě. Takovíhle chytráci kazí dobré jméno všem slušným pěstitelům i prodejcům.
  14. 6. 2012 17:28 Tomáš Kohoutek
  Podle prodejce je na obrázku paličák (český, pěstovaný na Ústecku) - cena 159,- plus poštovné. Zdroj: Aukro http://aukro.cz/domaci-kvalitni-cesky-cesnek-palicak-i2407995468.html, staženo dnes
  14. 6. 2012 22:13 Jan Kozák
  Blbost, česnek z fotografie byl vypěstován jižně od Pyrenejí a tam patrně Ústecko, natož české, nemají.
  15. 6. 2012 0:44 Jiří Snášel
  Už vloni jsem sledoval, že česnek na aukru nabízí většinou překupníci. O inzerátu z aukra, který zveřejnil pan Kohoutek, vím, tento čerstvý letošní česnek prodejce nabízí již od dubna (v tu dobu jsem měl na poli ještě sníh). Jen naivní kupec si může myslet, že je opravdu český!
  15. 6. 2012 22:05 Jan Kozák
  Máte recht, ať se vyjadřuji česky. A toto platí pro všechny, kteří vidí tu sprosťárnu, která se točí kolem českého česneku. Máme přece Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, dávejte jí podněty. www.szpi.cz. Já osobně tuto instituci považuji za jednu z nejlepších kontrolních organizací u nás.

  skleník

  18. 12. 2011 9:35 Zakladatel vlákna: Ladislav Šimánek
  Má smysl vyzkoušet pěstování v nevytápěném skleníku?
  18. 12. 2011 12:06 "Brácha" Sendy
  Já bych to považoval za plýtvání "drahým prostorem".
  Pokud by ale skleník měl zůstat ladem, je lepěí využít toho, že se tam v předchozích letech zaručeně nepěstovali cibuloviny.
  Je však třeba dbát na zálivku (do skleníku neprší) a řádné větrání (při teplotách nad 28°C česnek zatavuje růst).
  S.

  Pěstování ve skleníku

  10. 10. 2011 16:10 Zakladatel vlákna: Karel
  Asi nejsem jediný, kdo má problém se zloději. Na zahrádce sklidí obvykle více, než já. Mám dotaz: lze úspěšně pěstovat česnek ve skleníku? Zamykám ho a zloději do něj zatím nelezou.
  Chtěl bych to zkusit již teď na zimu. Jak je to se zaléváním? Předem moc děkuji za odpověď.
  10. 10. 2011 20:39 Jan Kozák
  Ve skleníku pěstovat můžete. Možná by nebylo na škodu zimní zakrytí chvojím místo sněhové pokrývky, důležité bude také dostatečně zalévat a větrat.

  Kontakt E-mail, telefon, adresa

  Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
  Chvojenec 75, 534 01 Holice
  IČO: 05439710
  Kontakt

  cesnek@cesnek.cz
  E-mail není určen k poradenství.
  Rádi Vám poradíme v diskusi.

  Obchodní podmínky
  Reklamační formulář

  Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne