Přihlášení

  • Pěstování
  • Popis česneku
  • Odrůdy
  • Choroby a škůdci
  • Články
  • Diskuse: Škůdci česneku Zpět na diskusi

    Hloubka sadby, drátovec

    15. 7. 2012 21:01 Zakladatel vlákna: Hana Kopecká
    Dobrý den tak já mám zatím sklizeno ca 20% neřídím se až tak podle odrůd ale podle toho jak vypadá porost případně signální "ocásky". A došla jsem k zásadnímu poznatk,nejpěknější porost a zatím největší cibule sklízím tam kde si pamatuju že jsem zasadila opravdu hluboko, i víc jak 10 cm. Některé česneky doluju na hlouku lopatky, tam kde jsem měla už méně sil jsou více mělko a je vidět na kořenech že česnek byl více postižen holomrazy. Naopak větší část cibulí je proděravělá asi drátovcem. Může být napadení drátovcem způsobené naopak vetší hloubkou sadby? Předpokládám že takové cibule budou mít nižší skladovatelnost. Jak je to s použitím na sadbu, můžu vybra vizuálně nepoškozené stroužky?
    16. 7. 2012 21:00 Jan Kozák
    Nemyslím, že by ve větší hloubce bylo napadení drátovci vyšší. Pokud jde skutečně o poškození drátovci, pak i poškozené stroužky můžete použít na sadbu. Viz také článek Jak na drátovce.
    17. 7. 2012 11:57 Hana Kopecká
    Děkuji za odpověd, po přečtení článku Jak na drátovce to sedí, mám pozemek přesně odpovídající tomu co drátovec rád. Navíc se na pozemku řadu o let nic moc nepěstovalo takže drátovce nikdo ani neomezoval. Zatím jsem je hubila pouze mechanicky při nálezu během zahradnických prací ale začnu klást pastě časem by to mohl být větší problém a i ted škodí i na okrasných plodinách. Jinak na česnekových cibulích je poškození spíš estetické a možná část cibulí nebude mít delší skladovatelnost,.........holt je dřív sníme.

    škůdce

    2. 7. 2012 9:59 Zakladatel vlákna: Antonín
    Letos se na česneku a cibuli objevil brouk jasně červené barvy, se kterým se nikdo ze zahrádkářské osady ani z místních zemědělců ještě nesetkal. Jeho asi půlcentimetrové larvy vyžíraly na listech otvory. Můžete poradit o jakého škůdce se se jedná a jaká je ochrana? Děkuji. Polách
    2. 7. 2012 20:33 Jan Kozák
    Je to chřestovníček cibulový. Jeho fotografie je na těchto stránkách v článku od Ing. Havránka Proč je důležité vědět o česneku víc na straně 49. Ochrana proti němu většinou není nutná. Někdy před měsícem se v této diskusi toto téma několikrát objevilo.

    drátovec

    26. 6. 2012 21:28 Zakladatel vlákna: CHLEBEK
    Může drátovec, larva brouka kovaříka, napadnout i česnek?
    27. 6. 2012 16:06 Jan Kozák
    Může. Přečtěte si článek Jak na drátovce.

    škůdci

    10. 6. 2012 9:01 Zakladatel vlákna: Robert
    CHtěl bych se zeptat? Nějaké larvy mi začaly požírat od kraje llsty česneku,jsou podobné larvám mandelinky, co by to mohlo být a čím to postříkat?
    10. 6. 2012 10:34 Jan Kozák
    Pravděpodobně to jsou umyté larvy chřestovníčka cibulového, viděl jsem na česneku i mandelinku bramborovou. Pokud se nejedná o významné škody, pak nesříkejte.

    chřestovníček

    7. 6. 2012 8:35 Zakladatel vlákna: Jozef Demský
    Pri včerajšom odhlávkovaní odrody Slavin som natrafil na poškodený cesnak od chřestovníčka. Zrejme ide o ďalšiu generáciu, pretože tento problém sa tu riešil už 7.5. Nejde o výrazné škody (prah škodlivosti je nízký) zaobíde sa to aj bez chemickej ochrany.
    7. 6. 2012 21:55 Jan Kozák
    Jde skutečně o novou generaci chřestovníčka, ale já bych určitě nestříkal.

    vrtalka pórková

    1. 6. 2012 7:32 Zakladatel vlákna: Tomáš Samek
    Pane Dvořák, bohužel jste měl pravdu. Poškození má na svědomí vrtalka, jak jsem se přesvědčil. Děkuji za tip.

    detail kroucení

    30. 5. 2012 15:13 Zakladatel vlákna: Tomáš Samek
    30. 5. 2012 20:48 Jan Dvořák
    Dle mého laického názoru se jedná o poškození způsobené květilkou cibulovou resp. vrtalkou porkovou. Ze zkušenosti z let minulých jsem vždy uvnitř takto pokroucené cibule našel hnědou kuklu. Typické pro poškození porostu květilkou je jakoby prorůstání nových listů skrze ty staré a deformace listů. Pokud se skutečně jedná o vrtalku nelze s tím již nic dělat.( je to obdobné jako u houbomilky česnekové ) Cibuli ta moucha většinou nezahubí, ale značně ji omezí v růstu, samozřejmě zvýší riziko napadení houbovými chorobami a výsledná sklizeň bude zcela jistě nižší, no a v neposlední řadě se budou ve sklizené cibuli vyskytovat již zmíněné kukly květilky. Zkuste jednu dvě nejvíce poškozené cibule vytrhnout ze země a pomalu podle jednotlivých suknic oloupávat - pokud se mezi nimi vyskytnou vykousané chodbičky a případně i malé bílé larvy jedná se jistě o květilku. Nejčastěji lze na larvy narazit v krčku cibule.

    kroucení listů

    30. 5. 2012 15:11 Zakladatel vlákna: Tomáš Samek
    Prosím kohokoliv o názor, i když můj problém sem patří jen zčásti. Vždy když jsem postříkal česnek roztokem močoviny (2 %) jsem zbytek kapaliny použil i na cibuli vedle. Myslíte si, že to může být příčinou tohoto stavu? V úvahu přichází i reakce na postřik proti plísni (Ridomil), ale postřik byl namíchán správně!? Děkuji za vaše názory...

    Háďátko

    12. 5. 2012 8:52 Zakladatel vlákna: Josef Vagunda-Drgáč
    Kořínky česneku mě užírá háďátko, jak se tomu nyní bránit?
    Česnek jsem na podzim mořil 5% roztokem sulky.
    Děkuji za odpověď.
    12. 5. 2012 21:16 Jan Kozák
    Pravděpodobně se jedná o omyl. Neznám žádného škůdce, který by poškozoval zdravé kořeny česneku. Může tam být třeba něco na odumřelých částech.

    Chřestovníček cibulový.

    11. 5. 2012 23:02 Zakladatel vlákna: Stanislav Straka
    Přiznávám, že jsem dnes nestudoval nové příspěvky v diskusi. Takže nevím, jestli se náhodou někdo o chřestovníčkovi cibulovém již někdo nezmínil. Pokládám za nutné všechny pěstitele česneku upozornit, že se již objevil nejenom na cibuli, také na česneku a protože je to brouk z čeledi mandelinkovitých a má stejný apetit jako mandelinka bramborová, výrazně decimuje porosty. Loni se u nás objevil poprvé, stříkal jsem Reldanem, předpokládám, že fungují všechny postřiky na požerový hmyz.
    Seznámit se s ním můžete na web stránce : http://www.biolib.cz/cz/taxon/id11495/
    Líhnoucí se larvy se obalují svými exkrementy a jsou vidět až při velikosti 2mm, kdy z exkrementů vylézají. Jsou převážně bílé barvy barvy. Loni se objevil chřestovníček až v červnu, pravděpodobně se jednalo o druhou vlnu náletu. Údajně se reprodukuje až 3x v roce. Dospělec při jeho fyzickém sběru ručně spadne jako dospělec mandelinky na zem nebo uletí. Nepodceňujte a stříkejte!
    13. 5. 2012 10:58 josef václavek
    Dobrý den,
    mohu použít karate, které jsem používal na houbomilku ?

    díky za radu
    josef
    14. 5. 2012 20:15 Jan Kozák
    Na základě konzultace s Ing. Rodem to můžete použít.

    houbomilka

    10. 5. 2012 17:05 Zakladatel vlákna: Mart
    Dobrý den,poradíte mi jaký přípravek zlikviduje housenky houbomilky? díky
    11. 5. 2012 6:15 Petr Dragoun
    Zdravím ,pokud máte česnek napaden,není postřiku který houbomilku zničí.Pokud je housenka ve středu česneku postřik se k ní většinou nedostane a i tak už ničí střed česneku.Musíte stříkat před náletem mušky.Stříká se Karate,Decis atd.
    11. 5. 2012 21:06 Jan Kozák
    Jen doplněk: žádný hygienicky přijatelný insekticid nemůže larvu v rostlině zahubit. Myslím, že proti houbomilce jsou registrovány Karate a Reldan. Houbomilka nemá housenky (mají hlavu, tři páry nohou a dva páry panožek), to je larva motýla. Protože je houbomilka hmyz dvoukřídlý, tedy moucha, je její larvou struska (nemá hlavu, nemá nohy).

    škůdce...?

    10. 5. 2012 10:28 Zakladatel vlákna: Ing. Radim Zukal
    Dobrý den, mám menší problém při pěstování česneku. Viz foto.
    Chtěl bych se zeptat co je to za škůdce...
    10. 5. 2012 10:31 Ing. Radim Zukal
    Tohle jsem nalezl pod obalem původního stroužku... Předem děkuji za odpověď
    10. 5. 2012 20:37 Jan Kozák
    Na prvním snímku je jednoznačně poškození od houbomilky česnekové, "zvíře" z druhého obrázku si udělalo za slupkou úkryt - nejde o žádného škůdce česneku.

    Chřestovníček

    9. 5. 2012 0:05 Zakladatel vlákna: Jana Kopecká
    Dobrý den, pane Kozáku, prosím, poraďte, existuje nějaký postřik proti chřestovníčku? Nebo se na malé ploše vyplatí hlavně sběr a likvidace brouků a chemie nezabere? Já na chemii netrvám, ale už několik let mne trápí chřestovníček obecný na chřestu a teď mne poněkud znervoznilo, že tomu cibulovém šmakuje česnek. Na chřestu ho sbírám a "vraždím" ale nemám moc čas číhám u výhonů a sbírat... proto se ptám, děkuji moc za radu. (Navíc mne opravdu zneklidňuje představa, že chřestovníček žere i česnek)
    11. 5. 2012 21:25 Jan Kozák
    Já jse dnes stříkal už neregistrvaným přípravkem, proto ho neuvádím. Ale podle Ing. Roda můžete použít jakýkoliv přípravek, který hubí nějaké brouky, např. Karate, Decis.

    jak jsem starý, tak jsem hlúpý

    7. 5. 2012 18:10 Zakladatel vlákna: 200cesneku
    Dobrý den,

    prosím o tip, co by to mohlo být(první snímek), je to jen jedna rostlina z 200 česneků
    a když uř jsem při tom , hned vedle asi 10 rostlin (semtam) má nejen zasychající konce horních listů, ale jsou i nafialovělé - pokud to rozlišíte na druhém snímku - s tím jsem se také dosud nesetkal

    (je to domácí, tzv ruský paličák, před 10 dny priledkovaný a primocovinovaný(všechno se zálivkou), protože zasychaly spodní listy a bylo sucho)

    Děkuji předem za odpověď
    (pardon, druhý snímek mi to nevzalo)
    7. 5. 2012 21:30 Jan Kozák
    Na snímku je rostlina poškozená houbomilkou česnekovou. Nafialovělá barva může signalizovat fusarium, ale byl by potřeba obrázek.
    8. 5. 2012 6:55 200cesneku
    8. 5. 2012 20:41 Jan Kozák
    Tak toto fusarium nebude. Patrně nějaký problém ve výživě může být způsoben pošozenými kořeny po letošních mrazech.

    Zdeněk Jeřábek:škůdce

    7. 5. 2012 15:08 Zakladatel vlákna: Zdeněk Vémola
    Na obrázku je česnek poškozený houbomilkou česnekovou.Asi jste zanedbal jarní postřik Reldanem nabo Karate.
    7. 5. 2012 18:21 200cesneku
    Nezanedbal, protože jsem ho v životě jště nedělal

    nicméně děkuji, už si dohledám co s tím, patrně postačí vyrýt tuto skvrnu na mém záhonu a zlikvidovat - kdyby to bylo napadeno hraomadně, asi bych toi už viděl

    Ještě jednou děkuji a u této příležitosti připojuji druhý snímek, který mi minule neprošel
    7. 5. 2012 18:44 Zdeněk Jeřábek
    Dobrý den.Jaký to bude mít vliv ? Přenáší se houbomilka ? Děkuji.

    Škůdce

    7. 5. 2012 13:43 Zakladatel vlákna: Zdeněk Jeřábek
    Dobrý den pane Kozák.Mám dotaz ohledne česneku viz.foto . Co je to za škudce ? Předem děkuji za odpověd.S Pozdravem Zdeněk J.

    Škůdce na česneku

    7. 5. 2012 12:13 Zakladatel vlákna: Robert Fleischmann
    Zdravím všechny, při kontrole rostlin jsem objevil napadení listů žravými larvami. Patrně se jedná o chřestovníčka liliového. Na obrázcích jsou larvy a dospělí brouci. R. F.
    7. 5. 2012 12:13 Robert Fleischmann
    7. 5. 2012 12:14 Robert Fleischmann
    7. 5. 2012 12:15 Robert Fleischmann
    7. 5. 2012 21:24 Jan Kozák
    Chřestovníček cibulový (Liliocerismerdigera). Pro mou zvědavost uveďte, prosím, aspoň přibližně lokalitu. Poměrně hodně jsou tito škůdci rozšíření v okolí Uherského Brodu.
    7. 5. 2012 21:52 Robert Fleischmann
    Dobrý večer pane Kozáku. Lokalita Otrokovice, okr. Zlín tedy máte v podstatě pravdu, že je to blízko Uherského Brodu. Ještě posílám obrázek podezřelých vajíček nakladených na stonek rostliny. Myslíte si, že jsou to vajíčka tohoto škůdce? Napadení bylo jen na pár rostlinách, proto zatím neřeším chemickým postřikem, ale jen fyzickou likvidací. Brouk je mazaný, při nebezpečí spadne z rostliny a dělá doslova "mrtvého brouka" :), když leží krovkama na zemi, tmavým bříškem vzhůru, je maskovanější. Hezký večer, R. F.
    8. 5. 2012 20:37 Jan Kozák
    Tato vajíčka rovněž likvidujte, patří chřestovníčkovi.

    Houbomilka

    30. 4. 2012 18:53 Zakladatel vlákna: Franta
    Dobrý den dá se použít čenek na sadbu pokud byl napaden houbomilkou?
    30. 4. 2012 21:46 Jan Kozák
    Napadený česnek je slabší, ale na sadbu se použít dá.

    ztráty

    30. 4. 2012 1:10 Zakladatel vlákna: Josef Chromík
    Dobrý den p. Kozák

    Moje otázka zní: jestli existuje kromě lidské závisti i jiný škůdce, který by orval (doslova) česnek v této době? (mě se to stalo)

    Děkuji Chromík Znojmo
    30. 4. 2012 21:45 Jan Kozák
    Už jsem se setkal s poškozením od srnčí zvěře. Ale musí tam být stopy.

    houbomilka

    26. 4. 2012 20:51 Zakladatel vlákna: Pavel Holínský
    Dobrý den, prosím, jaké jsou příznaky na rostlině napadené houbomilkou česnekovou? Jaký preventivní postřik je vhodný a kdy; je nezbytný? Co je třeba udělat při napadení rostlin touto chorobou? Děkuji za odpověď Holínský
    27. 4. 2012 21:41 Jan Kozák
    Napadené rostliny se na začátku května začnou kroutit, po vyjmutí ze země můžete v podzenmí části nalézt asi třímilimetrovou, víceméně bezbarvou muší larvu, tzv. strusku (nemá hlavu, nemá nohy). V té době se už nedá dělat nic. Postřik se dělá v předjaří v době náletu mouchy. Viz Česnek v otázkách.

    Petr Fiala

    4. 4. 2012 9:53 Zakladatel vlákna: Petr Fiala
    Opomněl jsem udělat postřik proti Hobomilce. Česnek je vyrostlý cca 5cm nad půdu. Je ještě možné a účelné udělat postřik nyní ?
    4. 4. 2012 20:55 Jan Kozák
    O účelnosti postřiku proti houbomilce v současné době dost pochybuji. Bylo už dost dlouho teplo, tak si myslím, že už žádný nálet nehrozí.

    napadení česneku ad 3)

    2. 4. 2012 18:03 Zakladatel vlákna: zdena

    napadení česneku ad 2)

    2. 4. 2012 18:02 Zakladatel vlákna: zdena

    napadený česnek

    2. 4. 2012 18:01 Zakladatel vlákna: zdena
    Dobrý den, cca před týdnem jsem zjistila, že některé stroužky jsou napadeny nejspíše nějakým polétavým hmyzem. Ve stroužku jsem našla díru a v jiném malou housenku. Česnek byl řádně vysušen, přes celou zimu byl skladován v relativním suchu při teplotě okolo 17°C. Po celou dobu nebyl problém. Kdo česnek napadl a jak se proti tomu bránit? Děkuji za odpověď a následně zasílám další dvě fotky. Zdena
    2. 4. 2012 21:10 Jan Kozák
    Mohlo by se jednat o molíka česnekového, ale ochranu neznám.

    Moucha, Reldan, Stomp

    30. 3. 2012 10:27 Zakladatel vlákna: Jan
    Dobrý den, rád bych s panem Kozákem zkonzultoval následující.
    1) Před 14 dny aplikován postřik proti mouše (Reldan) nyní by se měl postřik opakovat, ale počasí je chladné a půda mokrá. Je nutné provést opětovný postřik nyní tj. o víkendu 31.3. byť počasí je "zimní" a půda mokrá a moucha třeba díky tomu počasí opět zaleze pod zem, nebo lze počkat s opětovným postřikem až se vyčasí např. v půlce dubna a teploty půjdou opět nahoru? Co na to moucha - Jaký je její životní cyklus?
    2) Je v těchto dnech, s ohledem na počasí, vhodné hloubkové zkypření půdy s česnekem (asi 10-15 cm pod zem - motorovým kypřičem), nebo pouze zlehka jemně povrchně prokopnout motykou
    3) V případě, že bych v těchto dnech použil postřik Stomp, pak bych rád věděl jaký dopad na jeho účinnost bude mít počasí (déšť) a dále pak postřik Reldan - lze ho aplikovat současně se Stompem nebo musí být nějaký časový odstup mezi jejich použitím.
    Děkuji za Vaše reakce
    Jan K
    30. 3. 2012 20:54 Jan Kozák
    Ze zkušeností stačí postřik Reldanem jen jednou bez opakování. Hloubkové kypření je v česneku nevhodné, lepší je vláčení lehkými branami, v malém vidlemi napříč řádky. Při použití Stompu se nemusíte deště obávat. Nevím jak teď, ale dříve se herbicidy s jinými látkami nemíchaly.
    31. 3. 2012 11:06 Pavel Baxa
    Mělké zapravení přípravku do půdy (2–3 cm) zvyšuje za sušších podmínek účinnost přípravku především na prosovité trávy.

    Předpokladem účinnosti přípravku je dostatečná půdní vlhkost, herbicid musí být aktivován např. srážkami. Na půdách s vyšší sorpční schopností a na půdách s vysokou náchylností na vysychání povrchových vrstev nelze vyloučit snížení účinnosti.

    Při aplikaci na lehkých půdách je nutné použít dávkování přípravku na spodní hranici uvedeného rozmezí.

    Použití půdního herbicidu při minimálním zpracování půdy konzultujte s držitelem registrace.

    Pokud po aplikaci přípravku následují srážky, nelze vyloučit zejména na lehkých půdách, splavení přípravku do kořenové zóny rostlin a následné poškození ošetřovaného porostu.

    Na písčitých půdách, obzvláště s obsahem humusu pod 1 % nelze vyloučit poškození ošetřovaného porostu přípravkem.

    houbomilka

    29. 3. 2012 9:00 Zakladatel vlákna: Jiří Jirsa
    Pěstuji česnek jen pro rodinu, tedy vastní a svých dcer. Vždy jsem sázel co jsem kde buď dostal nebo koupil v trhu a houbomilku jsem neřešil, neměl jsem s ní problémy. Letos poprvé mám sadbu značkovou. Sázím vždy na jaře. Uvádíte stříkat proti houbomilce po 3 dnech nad 10°C. Jak ale s jarní sadbou, když ta je týden v zemi. Děkuji
    29. 3. 2012 19:55 Jan Kozák
    K půvabům jarní výsadby patří mimo jiné to, že se neošetřuje proti houbomilce.

    Ochrana proti houbomilce

    27. 3. 2012 6:48 Zakladatel vlákna: Richard Slupski
    Dobry den pane Kozak,

    na svych strankach pisete:

    Ochrana proti houbomilce
    Uvedené přípravky se poprvé aplikují ihned, jakmile teplota vzduchu dosáhne po tři dny 10 stupňů Celsia (většinou v březnu), podruhé za 14 dní po prvním ošetření.
    Karate se Zeon technologií 5 CS (0,6 l/ha, 0,1 %),
    Reldan 50 EC (0,6 l/ha, 0,1 %), Reldan 22 (1,2 l/ha, 0,2 %).

    Tyto pripravky se aplikuji zaroven, nebo jeden z vybranych ?

    Mam totiz problem sehnat Reldan a k dispozici mam pouze Karate.
    27. 3. 2012 20:46 Jan Kozák
    Pro postřik se použije samostatně kterýkoliv z nich.

    Houbomilka

    24. 3. 2012 13:17 Zakladatel vlákna: Marek Matějíček
    Dobrý den,chci se zeptat jak dlouho je třeba chránit vzešlou sadbu před houbomilkou,máme záhonek přikrytý bílou netkanou tkaninou .Za odpověď předem děkuji.Zdravím Marek Matějíček
    25. 3. 2012 21:15 Jan Kozák
    Porost můžete před Velikonocemi odkrýt.

    Postřik česneku proti houbomilce?

    23. 3. 2012 8:18 Zakladatel vlákna: Radim
    Dobrý den, česnek mi začíná vylézat místy cca 1cm, teploty jsou už nad 10stupňů. Když je česnek, tak malý, je vhodný udělat již postřik proti houbomilce? Děkuji
    23. 3. 2012 20:27 Jan Kozák
    Před vlastním postřikem se podívejte, má-li česnek zdravé kořeny. V kladném případě postříkejte. Budou-li kořeny odumřelé, je už jakýkoliv zásah zbytečným plýtváním.

    nezvaní hosté

    22. 3. 2012 20:55 Zakladatel vlákna: Tomáš Panchartek
    Dobrý den, 10cm vysoký česnek mi ožrala vysoká zvěř podle stop to byl jelen. Netušil jsem že jim chutná. Česnek je ukousnutý těsně nad zemí. Má s tím někdo zkušenosti? Předpokládám, že znovu naroste. Bude to mít na něj v tomto stádiu růstu nějaký výrazný vliv?
    22. 3. 2012 21:06 Jan Kozák
    Pokud se návštěva jelena nebude opakovat, bude škoda zanedbatelná.

    chemicor

    19. 3. 2012 15:30 Zakladatel vlákna: Michal Zvara
    Dobrý den Pane Kozáku
    chtěl bych se zeptat zda spolupracujete s firmou Chemicor, od které jsem v říjnu 2011 kupoval vaši certifikovanou sadbu odrůdy Bjetin...
    Dále pak prosím o radu.
    Moje sadba:
    mořil jsem 10 hodin Sírou SK těsně před výsadbou, sázel jsem v půlce listopadu na Znojemsku cca 20kg, před příchodem mrazů, ručně kolíkem cca 7cm hluboko, k 19.3.2012 je česnek cca 10 cm venku, už jsem i plečkoval, vypadá krásně, zdravě a vyšel všechen. Otázka zní, je nutný preventivní postřik proti škůdcům či chorobám? Předem děkuji za odpověď zdraví Michal Zvara
    19. 3. 2012 20:11 Jan Kozák
    Chemicor od nás sadbu odebírá. Preventivně se ošetřuje pouze proti škůdci hobomilce česnekové (viz pěstování česneku, česnek v otázkách).

    Mospilan

    18. 3. 2012 19:56 Zakladatel vlákna: Lukas Svoboda
    Pane Kozáku, jde proti houbomilce také použít tento přípravek? Je systémový, narozdíl od Karate. Dnes jsem stříkal Karatem, protože přes týden se na česnek nedostanu. V noci mají přijít přeháňky, nesmyje a nesplaví se? Moc Vám děkuji za odpověd
    18. 3. 2012 20:27 Jan Kozák
    Co se týká Mospilanu, tak nevím. Účinek Karate se deštěm výrazně snižoval.Nevím, jestli se to týká i nového Karate se Zeon technologií.
    < Novější678910Starší >

    Kontakt E-mail, telefon, adresa

    Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
    Chvojenec 75, 534 01 Holice
    IČO: 05439710
    Kontakt

    cesnek@cesnek.cz
    E-mail není určen k poradenství.
    Rádi Vám poradíme v diskusi.

    Obchodní podmínky
    Reklamační formulář

    Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne