Přihlášení

  • Pěstování
  • Popis česneku
  • Odrůdy
  • Choroby a škůdci
  • Články
  • Diskuse: Pěstování v tropech Zpět na diskusi

    Pestovani cesneku v tropech

    6. 8. 2016 4:18 Zakladatel vlákna: Ing. Libor Brázdil
    Dobry den. Muzete mi poradit nejakou odrudu vhodnou pro pestovani v tropickych podminkach? Zijeme na Filipinach a teplota v zime jen obcas klesne pod 25 stupnu. Dekuji
    7. 8. 2016 0:54 Jaromir Vyskala
    Nedavno jsem cetlt studii, jak Brazilci uspesne pestuji cesnek v subtropickem pasmu kolem reky Parana. Proto se domnivam, ze by jste nemel mit zadny problem s pestovanim cesneku na Filipinach. Zvolil bych vsak cesneky ze skupiny Creole nebo Turbanu. Tyto se bezne pestuji v teplych zemich - zejmena Creole (Cuba, Mexiko ap). Pred nasazenim vsak musi byt cesnek 40 dni v lednicce.
    Ja jsem minulou zimu nasadil jeden stroucek ceskeho palicaku do meho hydroponickeho systemu, ktery mam ve sklepe. Cesnek narostl a utvoril stroucky - pri teplote 24 – 26C.
    7. 8. 2016 19:35 Jan Kozák
    Na Filipíny neumím nic doporučit, mám obavy, že středoevropské odrůdy nepřinesou očekávaný výsledek. Ale za zkoušku by to třeba stálo.
    9. 8. 2016 20:50 Tomáš
    Dobrý den.
    Pro tropické oblasti by ozimý česnek měl projít 3 týdenní jarovizací, tj. obdobím snížených teplot, které středoevropské odrůdy mají v genotypu zafixovány. Prakticky tedy nakoupit sadbu zde v ČR a pak 3 týdny v ledničce při 3-4°C ponechat vyloupané stroužky z cibulí a poté postupně do 10 - 15 - 20°C a vysadit do půdy, které bude mít dobrých 25 °C .
    Filipíny a budou také trpět deficitem síry předpokládám, např. v Indii je to celoplošný problém, stějně jako v ČR.
    Z odrůd pro celoročně teplé bezmrazové oblasti určitě b\ch nevybíral odrůdy z původu ruských paličáků.
    Zajímalo by mě jak půdní hniloby cibulí v teplé a mikrobiologické velmi činné, húmozní půdě.
    Také faktor nadmořské výšky (oslunění) a úhrnu srážek (chce to spíše přísušek při dotváření cibulí)
    10. 8. 2016 6:22 Jaromir Vyskala
    Tomasi, prikladam tabulku ze studie, o ktere jsem se zminil v mem predchazejicim prispevku. Zde je videt, ze nejoptimalnejsi delka podchlazovani je 40 dni, ne 3 tydny, jak uvadite. Z tabulky je rovnez videt, jak ruzne delky podchlazovani (30,40 a 50 dni) ovlivni vynos (total yield) u obou cesneku.
    12. 8. 2016 23:11 Tomáš
    Pane Vyskala to je neprůkazné 30 nebo 40 dní, až 50 dní je co do total yield průkazné.
    Článek věřím že je to kvalitní, poskytl byste odkaz na zdroj (Web of Science, či jinde) nebo název příspěvku v Journalu ?
    13. 8. 2016 6:13 Jaromir Vyskala
    Tomasi, at neunavujeme ctenare teto stranky, muzete se mne ozvat na muj email: Jvyskala@email.cz, prosim? ja vam poslu zdroj/link
    16. 8. 2016 13:15 Jan Kašpar
    Tomáši, Filipíny naopak mají síry nadbytek. Před pár lety tam uložila Pinatubo síry do půdy na pár století dopředu. Indie je jiná, tam byla poslední velká erupce koncem křídy. A to je už nějakých 60 - 70 milionů let, (viz Dekánské trapy), za tu dobu už tu síru monzuny vymyly a spolehlivě spláchly do moře.

    Kontakt E-mail, telefon, adresa

    Ing. Václav Kozák a Ing. Jan Kozák
    Chvojenec 75, 534 01 Holice
    IČO: 05439710
    Kontakt

    cesnek@cesnek.cz
    E-mail není určen k poradenství.
    Rádi Vám poradíme v diskusi.

    Obchodní podmínky
    Reklamační formulář

    Šlechtění česnekové sadby Grafika zpracována Odemne